Сучасний соціоструктурний аналіз

Освітня програма: Соціологія

Структурний підрозділ: Факультет соціології

Назва дисципліни
Сучасний соціоструктурний аналіз
Код дисципліни
ДВА.3.02.06
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Третій
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
1. Знати сучасні концептуальні виміри та методологічні засади соціоструктурного аналізу в соціології. 2. Знати та розуміти еврістику методологій соціоструктурного аналізу соціальних феноменів і процесів. 3. Вміти застосовувати соціоструктурну оптику і методології до аналізу колективної поведінки і соціальних процесів. 4. Вміти виявляти, аналізувати та інтерпретувати соціоструктурні причини та наслідки соціальних процесів. 5. Демонструвати навички аргументованого представлення логіки і результатів аналізу,компетентної та толерантної дискусії. 6. Демонструвати навички формулювання гіпотез і логіки їх перевірки, самостійної аналітичної роботи, продукування нового знання.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1.Знати теоретичні основи соціології, методи кількісного та якісного аналізу соціологічних даних, англійську мову нарівні В1 (середній рівень). 2. Вміти працювати з соціологічними та .статистичними даними, критично аналізувати наукові публікації українською та англійською мовами. 3. Мати навички розробки логіки наукового дослідження, розробки концептуальних та методологічних підстав соціологічного аналізу; аргументовано представляти та дискутувати гіпотези, логіку їх перевірки та висновки наукових досліджень.
Зміст навчальної дисципліни
1.Концептуальні засади і принципи сучасного соціоструктурного аналізу в соціології 2. Інституційні та культурні виміри структур 3. Реляційно-дистрибутивні виміри структур 4. Еврістика та методології стратифікаційного, класового, мережевого аналізу 5. Соціоструктурні процеси і тренди змін в сучасному світі: проблеми мікро-/макро,глобального\ локального, системних наслідків 6. Соціоструктурні виміри та виклики розвитку сучасного українського суспільства 7. Візуалізація просторово-часових трендів соціоструктурної динаміки
Рекомендована та необхідна література
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція-дискусія, самостійна робота, творчі завдання, кейс-метод, тренінг каскадна дискусія, науково-дослідний метод, презентація, індивідуальні творчі завдання.
Методи та критерії оцінювання
1.Аналітичні заключення, участь в дискусії – 20 балів 2.Дослідницькі кейси, дискусія – 20 балів 3.Рецензія на статтю, програма міні дослідження – 20 балів 3.Аналітичні заключення, програма міні- дослідження – 20 балів 4.Участь у дискусії, презентація результатів інд.роботи -10 балів 5.Аналітичні заключення, програма міні-дослідження, участь у дискусії – 10 балів
Мова викладання
Українськa, англійська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра соціальних структур та соціальних відносин
Факультет соціології