Нанофізика та нанотехнології

Освітня програма: Комп’ютерні системи та мережі

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
Нанофізика та нанотехнології
Код дисципліни
ОК 9
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Студент повинен ознайомитись з основними властивостями низько розмірних систем: напівпровідникових квантових ям, квантових дротів та точок. В курсі викладено принципи розмірного квантування та умови спостереження квантово-розмірних явищ, та засновування даних ефектів в сучасній електроніці.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До вивчення дисципліни «Нанофізика та нанотехнології» необхідно пройти підготовку і скласти іспити/заліки з таких дисциплін: • Загальна фізика • Фізика напівпровідників
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Нанофізика та нанотехнології» охоплює наступні питання: • Технології створення та квантово розмірихі структур • Оптичні властивості квантових стуктур • Кінетичні ефекти в двовимірних системах • Властивості квантових дротів та точок • Використання квантово-розмірних структур в мікро- та наноелектроніці
Рекомендована та необхідна література
1. Klaus D. Sattler. Handbook of Nanophysics — Nanoparticles and Quantum Dots. – CRC Press Taylor & Francis Group, 2011. – 718pp. 2. В.В.Погосов, Ю.А.Куницький, А.В.Бабіч, А.В.Коротун, А.П.Шпак. "Нанофізика і нанотехнології", Запоріжжя: ЗНТУ, 2011. - 380с. 3. M.Fischetti, W.G.Vandenberghe. Advanced Physics of Electron Transport in Semiconductors and Nanostructures. – Springer International Publishing Switzerland, 2016. – 481 pp. 4. E.L.Wolf. Nanophysics and Nanotechnology — An Introduction to Modern Concepts in Nanoscience. – WILEY-VCH Verlag GmbH &Co. KgaA, Weinheim, 2006. – 301pp. 5. G.Iadonisi. G.Cantele, M.L.Chiofalo. Introduction to Solid State Physics and Crystalline Nanostructures. – Springer Verlag Italia, 2014. – 707pp. 6. John H Davies. “The physics of low dimensional semiconductors an introduction”. Cambridge university press.- 1998, p.451. 7. Вакарчук І.О. Квантова механіка: Підруч. для студ. фіз. спец. вузів.; Л.: ЛДУ ім. І.Франка, 1998. - 615 c.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
-Семестрове оцінювання. Протягом семестру студенти отримують до 60 балів на семінарських заняттях. -Підсумкове оцінювання. На прикінці семестру проводиться письмовий екзамен; обов’язковим для допуску є отримання на семінарах сумарну кількість балів не менше 36 балів; екзаменаційний білет складається з 4 питань, що оцінюються від 0 до 10 балів. Умовою досягнення позитивної оцінки за вивчення дисципліни є отримання сумарної оцінки за семестр та екзамен не менше ніж 60 балів, оцінка за екзамен не може бути меншою 24 балів.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра комп'ютерної інженерії
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем