Навчальна практика з ландшафтної екології

Освітня програма: ЕКОЛОГІЯ (бакалавр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Навчальна практика з ландшафтної екології
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР05. Знати концептуальні основи моніторингу та нормування антропогенного навантаження на довкілля. ПР06. Виявити фактори, що визначають формування ландшафтно-біологічного різноманіття. ПР10. Уміти застосовувати програмні засоби, ГІС-технології та ресурси Інтернету для інформаційного забезпечення екологічних досліджень. ПР12. Брати участь у розробці та реалізації проектів, направлених на оптимальне управління та поводження з виробничими та муніципальними відходами. ПР13. Уміти формувати ефективні комунікаційні стратегії з метою донесення ідей, проблем, рішень та власного досвіду в сфері екології. ПР18. Поєднувати навички самостійної та командної роботи задля отримання результату з акцентом на професійну сумлінність та відповідальність за прийняття рішень. ПР19. Підвищувати професійний рівень шляхом продовження освіти та самоосвіти. ПР21. Уміти обирати оптимальні методи та інструментальні засоби для проведення досліджень, збору та обробки даних.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: - типи головних зональних та азональних ландшафтів у природних зонах та гірських районах України та розуміти закономірності їх структури, просторового, часового та екологічного розподілу, їхні екологічні функції - головні закономірності динаміки ландшафтів і вплив на цей процес глобальних типів антропогенного навантаження, закономірності антропогенної трансформації ландшафтів Вміти: - збирати первинні дані про геосистеми та аналізувати закономірності їх просторового розподілу з використанням ГІС та даних дистанційного зондування - аналізувати та оцінювати найважливіших елементів та речовин, а також енергії у нижчих ландшафтних одиницях на основі зібраних та проаналізованих даних
Зміст навчальної дисципліни
Практика сприяє знайомству студентів з методами дослідження екологічного стану компонентів ландшафту, а саме гірських порід, кліматичних, гідрологічних та грунтових умов, тваринного та рослинного світу. Практика акцентує увагу на дослідженні умов та особливостей формування та динаміки екологічних ситуацій в межах окремих природно-територіальних комплексів. Студенти отримують практичні навички у картографуванні екологічного стану природно-територіальних комплексів, проведення екологічних досліджень на рівні фацій, урочищ, місцевостей.
Рекомендована та необхідна література
1. Антонюк В.С. Методологія наукових досліджень: навч. посіб. / В.С, Антонюк, Л.Г, Полонський, В.І. Аверченков. - НТУУ "КПІ" Київ, 2015. - 262 с. 2. Галаєва Л.В. Методологія системного підходу та наукових досліджень. / Л.В. Галаєва. - К.: НУБіПУ, 2014. - 94 с. 3. Гродзинський М.Д. Основи ландшафтної екології. Підручник. - К., Либідь, 1993. - 224 с. 4. Чмиленко Ф.О. Посібник до вивчення дисципліни "Методологія та організація наукових досліджень" / Ф.О. Чмиленко, Л.П. Жук. - Д.: РВВ ДНУ, 2014. - 48 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Консультації керівника практики, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Поточне оцінювання: 1. Оцінка звітної документації: РН 1.1-4.1 максимум 40 / мінімум 20 балів 2. Тестові запитання: РН 1.1, 2.1, 2.2 - 40/20 3. Оцінка роботи керівником практики: РН 4.2 - 20/10 Семестрове оцінювання: диференційований залік
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Екології та зоології
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”