Фінансові основи туристичної діяльності

Освітня програма: Краєзнавство, екскурсознавство та історико-культурний туризм

Структурний підрозділ: Історичний факультет

Назва дисципліни
Фінансові основи туристичної діяльності
Код дисципліни
ВК 2.5
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Значення та особливості фінансів у туризмі. Основні фінансові показники у міжнародному та внутрішньому туризмі. Валютно-фінансові системи світу та їх врахування в туризмі. Загальні питання фінансового менеджменту в сфері туризму. Інформаційне забезпечення фінансового менеджменту на туристичному підприємстві. Фінансово-економічний аналіз діяльності туристичного підприємства. Вміти складати моделі управління засобами туристичного підприємства. Вміти складати моделі оборотними засобами туристичного підприємства. Брати участь у науковому дискурсі щодо концептуалізації сучасних підходів з фінансових основ туристичної діяльності. Володіти навичками роботи в команді та міжособистісної взаємодії при визначенні цілей, обґрунтуванні методик та розв’язанні прикладних задач з фінансових основ туристичної діяльності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання теоретичних основ туризму. Знання основ економіки туризму. Вміння володіти сучасними економіко-аналітичними методами та методами роботи з сучасними базами даних у туризмі.
Зміст навчальної дисципліни
Дана навчальна дисципліна присвячена вивченню фінансових основ туристичної діяльності. Вона висвітлює питання значення та особливостей фінансів у туризмі, основні фінансові показники у міжнародному та внутрішньому туризмі, валютно-фінансові системи світу та їх врахування в туризмі, загальні питання фінансового менеджменту у сфері туризму, інформаційне забезпечення фінансового менеджменту на туристичному підприємстві, фінансово-економічний аналіз діяльності туристичного підприємства. А також – організацію операційного (підприємницького) обліку на підприємствах туризму, управління джерелами засобів туристичного підприємства, управління оборотними засобами туристичного підприємства, інвестиційну діяльність у сфері туризму, планування та бюджетування у сфері туризму, організацію процесу управління ризиками на підприємствах туризму.
Рекомендована та необхідна література
Андренко І.Б. Фінансово-економічний аналіз підприємств туризму: підручник / І.Б. Андренко, Н.М. Влащенко. – Х.: ХНАМГ, 2012. – 308 с. Балченко З.А. Бухгалтерський облік в туризмі і готелях України. Навч.пос. Київ, 2006. 232 с. Бухгалтерський фінансовий облік на підприємствах сфери послуг (туристичні фірми та готельне господарство). Практикум: збірник ситуаційних та творчих завдань. За ред. З.А. Балченко. Київ. 2004. 176 с. Грибова Л. Бухгалтерський та податковий облік витрат суб’єкта туристичної діяльності// Дебет-Кредит. 2009. №30. С. 28-32 Гарний Д. Особливості перевірок туристичної діяльності контролюючими та правоохоронними органами// Все про бухгалтерський облік. 2010. №53. С. 12-16. Кушнірук Г.В. Резерви підвищення прибутковості туристичних підприємств // Туристичний, готельний і ресторанний бізнес: інновації та тренди. 2016. №1. С.45-47.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Завдання вивчення дисципліни полягають у тому, щоб здобувачі оволоділи новітніми теоретичними знаннями з фінансових основ туристичної діяльності та їхніх особливостей в Україні в сучасних умовах, вміннями та навичками фінансової організації в туризмі, практичними навичками з бухгалтерського обліку в туризмі та гостинності. ЗК 8. Здатність застосовувати знання в практичних ситуаціях. СК 8. Здатність використовувати у фаховій діяльності знання гуманітарних та соціальних наук, вміння аналізувати, оцінювати і прогнозувати політичні, економічні, культурні й соціальні події та явища. СК 10. Здатність вільно оперувати спеціальною термінологією.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки (60%), що містить визначення сучасних методологічних проблем теми (50%), здійсненність та узгодженість пропозицій (25%), ступінь оригінальності (25%), та оцінювання практичної підготовки (40%), що містить здатність оцінити проблему (30%), ідентифікацію шляхів та методику розв’язання проблеми, яка виникла чи може виникнути (35%), окреслення шляхів вирішення специфічних (неординарних) проблем (35%). Питома вага результатів навчання у підсумковій оцінці за умови її опанування на належному рівні така: результати навчання – 1(знання) – до 40%; результати навчання – 2 (вміння) – до 40%; результати навчання – 3 (комунікація) – до 10%; результати навчання – 4 (автономність та відповідальність) – до 10%
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ігор Георгійович Смирнов
Країнознавства та туризму
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Країнознавства та туризму
Географічний факультет