Семінар з квантової радіофізики.

Освітня програма: Прикладна фізика, наноелектроніка та комп’ютерні технології

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
Семінар з квантової радіофізики.
Код дисципліни
ВБ 2.13
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
У результаті вивчення дисципліни студент повинен навчитися шукати та систематизувати наукову літературу (у тому числи англомовну) за обраною тематикою з області квантової радіофізики. Навчитися готувати доповіді, презентації та проводити їх публічне обговорення та захист; навчитися грамотно вести дискусію та опонувати.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Навчальна дисципліна “ Семінар з квантової радіофізики” спирається на знання та навички, набуті студентами на 1 - 4 курсах ОР “бакалавр”, після прослуховування навчальних курсів “Диференціальні рівняння та теорія ймовірності”, “Молекулярна фізика”, “Оптика”,. “Квантова механіка”, “Атомна фізика”, “Коливання та хвилі”, “Іноземна мова”
Зміст навчальної дисципліни
Предмет навчальної дисципліни передбачає розгляд: елементів квантової оптики, лазерної фізики та взаємодії випромінювання з середовищами, нелінійної оптики та спектроскопії, фізики ультрахолодних атомів, лазерного контролю квантових систем з багатьма ступенями вільності, фізики напівпровідникових гетероструктур та матеріалів (квантових точок, квантових стінок), розробки елементної бази для фотоніки нового покоління та світло-випромінюючих пристроїв (OLED). У ході навчання студенти роблять огляд наукової літератури з тем, обраних з наданого переліку або за вільною темою, узгодженою з викладачем, та готують відповідну тематичну наукову доповідь на семінарі.
Рекомендована та необхідна література
1. Sara Restuccia, Graham M. Gibson, Leroy Cronin, Miles J. Padgett, Bell inequality in chiral liquids // Proc. SPIE 11881, Quantum Technology: DrivingCommercialisation of an Enabling Science II, 1188112 (2021); 2. Aaron Z.Goldberg, Quantum polarimetry // Progress in Optics (Chapter Three), Volume 67, 2022, Pages 185-274. 3. Brierley, R., Li, Y. & Benini, L. Ultracold quantum technologies // Nat. Phys. 17, 1293 (2021). 4. Schreck, F., Druten, K.v. Laser cooling for quantum gases // Nat. Phys. 17, 1296–1304 (2021).
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Проведення семінарів в обсязі 21 годин.
Методи та критерії оцінювання
Cеместрове оцінювання: контроль здійснюється за таким принципом. Доповідь студента в академічній групі з тем 1-5 (письмово) – 30 балів. Доповідь студента в академічній групі з тем 6-10 (письмово) – 30 балів. Підсумкове оцінювання (у формі заліку): форма заліку – письмово-усна. Всього за залік можна отримати від 0 до 20 балів. Умовою досягнення позитивної оцінки за дисципліну є отримання не менш ніж 60 балів, при цьому, оцінка за залік не може бути меншою 14 балів. Умови допуску до підсумкового заліку: умовою допуску до заліку є отримання студентом сумарно не менше, ніж критично-розрахунковий мінімум за семестр – 46 балів.
Мова викладання
Українська