Архітектурна та монументальна спадщина України як об’єкт екскурсійного показу

Освітня програма: Краєзнавство, екскурсознавство та історико-культурний туризм

Структурний підрозділ: Історичний факультет

Назва дисципліни
Архітектурна та монументальна спадщина України як об’єкт екскурсійного показу
Код дисципліни
ВК 1.8
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати історію розвитку архітектури як мистецтва в Україні, її основні етапи Знати основні зразки української архітектурної спадщини, її типи Вміти розрізняти (класифікувати) архітектурні стилі пам’ятки за стилями та регіональними особливостями Розробляти екскурсії, презентації та популяризувати матеріал щодо пам’яток містобудування і архітектури Самостійно виявляти та визначати цінність історико-культурних об’єктів – пам’яток архітектури
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні поняття з історії світової культури. Знати етапи розвитку та історії культури України. Знати на які типи поділяються пам’ятки історико-культурної та природної спадщини.
Зміст навчальної дисципліни
В програмі курсу студенти досліджують зразки пам’яток української архітектури і містобудування різних регіонів і періодів у контексті історії розвитку національної культури і мистецтва. Дисципліна «АРХІТЕКТУРНА ТА МОНУМЕНТАЛЬНА СПАДЩИНА УКРАЇНИ ЯК ОБЄКТ ЕКСКУРСІЙНОГО ПОКАЗУ» відіграє важливу роль у формуванні компетенцій у організації екскурсійної діяльності, отриманні необхідного комплексу теоретичних та практичних знань для вирішення певних організаційних завдань на сучасному рівні розвитку туризму. Мета дисципліни полягає в широкому ознайомленні студентів з визначними і маловідомими пам’ятками монументальної архітектури України, які складають національно-культурну спадщину.
Рекомендована та необхідна література
Антонюк Д. Римо-католицькі кляштори в Україні. – Вінниця: Твори, 2021. Вечерський В. Архітектурна і містобудівна спадщина доби Гетьманщини: формування, дослідження, охорона – К.: Головкиївархітектура-ІНДІТІАМ, 2001. Вечерський В. Пам’ятки архітектури і містобудування Лівобережної України – К.: Видавничий дім А.С.С, 2005. Вечерський В. Спадщина містобудування України – К.: НДІТІАМ-Головкиївархітектура, 2003. Маленков Р. Світова спадщина ЮНЕСКО в Україні – К.: Комора, 2021 Вечерський В. Курс історії архітектури Східної Європи – К.: АртЕк, 2007. Українська культура: Історія і сучасність. − К., 1994.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Завдання (навчальні цілі): формування цілісної системи знань про категорії пам’яток містобудування та архітектури України, їх регіональні, історичні та стилеві особливості: ознайомити студентів з історією розвитку архітектури і забудови в Україні з найдавніших часів до наших днів; надати знання про багатство і різноманітність архітектурних пам’яток України, проаналізувати цінність найголовніших з них; ознайомити студентів з усіма типами і категоріями пам’яток, охарактеризувавши кожен з них окремо; виробити у студентів вміння самостійно визначати типи, категорії та стилі пам’яток. уміти застосовувати теоретичні знання у вирішенні практичних завдань щодо організації показу пам’яток під час екскурсій та турів країною.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань студента здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Загальну кількість балів студента формують семестрові бали, отримані з усіх тем двох змістових модулів (бали, отримані під час семінарів (усні опитування); бали, отримані за виконання рефератів; бали, отримані під час модульного контролю (за виконання тестових завдань), а також бали, отримані під час складання підсумкового контролю (заліку), а саме: за відповіді на два розгорнутих питання. Зміст курсу поділений на 2 змістових модулі. Кожний змістовий модуль включає в себе лекції, семінари, самостійну роботу студентів, які завершуються рейтинговим контролем рівня засвоєння знань програмного матеріалу відповідної частини курсу
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кирило Олегович Третяк
Кафедра археології та музеєзнавства
Історичний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра археології та музеєзнавства
Історичний факультет