Підприємництво в умовах невизначеності
Освітня програма: Підприємництво та біржова діяльність
Структурний підрозділ: Економічний факультет
Назва дисципліни
Підприємництво в умовах невизначеності
Код дисципліни
ОК 30
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПРН1. Використовувати базові знання з підприємництва, торгівлі і біржової діяльності й уміння критичного мислення, аналізу та синтезу в професійних цілях.
ПРН2. Застосовувати набуті знання для виявлення, постановки та вирішення завдань за різних практичних ситуацій в підприємницькій, торговельній та біржовій діяльності.
ПРН 12. Володіти методами та інструментарієм для обґрунтування управлінських рішень щодо створення й функціонування підприємницьких, торговельних і біржових структур.
ПРН17. Вміти вирішувати професійні завдання з організації діяльності підприємницьких, торговельних та біржових структур і розв’язувати проблеми у кризових ситуаціях з урахуванням зовнішніх та внутрішніх впливів.
ПРН20. Знати основи бізнес-планування, оцінювання кон’юнктури ринків та результатів діяльності підприємницьких, торговельних і біржових структур з урахуванням ризиків.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати: основні організаційно-економічні засади функціонування підприємства; основи законодавчого регулювання діяльності підприємства у всіх господарських сферах; якісні і кількісні особливості економічних процесів; теоретичні основи аналізу та діагностування діяльності підприємств.
2. Вміти використовувати аналітичні й статистичні методи обробки економічної інформації, працювати з національними і міжнародними базами даних, розраховувати економічні показники.
3. Володіти навичками аналізу, синтезу, обробки та візуалізації статистичних даних, роботи з нормативно-правовою базою, оформлення й представлення даних за допомогою програм пакету Microsoft Office (Excel, Word, Power Point та ін.).
Зміст навчальної дисципліни
Розкриваються методологія та інструментарій управління ризиками в умовах невизначеності. Вивчаються методичні основи діагностики, класифікації та оцінки ризиків. Розкриваються особливості критичного мислення, здатності вільно орієнтуватися у великому масиві сучасної фінансово-економічної інформації. Проводиться ознайомлення з повним циклом управління ризиками: від виявлення факторів ризику, які найбільш впливають на діяльність компанії в цілому, до оцінки ефективності здійснених дій по керуванню ризиками.
Програма навчальної дисципліни складається з двох змістових модулів:
Модуль 1.
Методологія визначення ризиків
Модуль 2.
аналіз ризиків та методи їх оцінювання
Рекомендована та необхідна література
1. Бердар М.М. Підприємництво: Навчальний посібник/за заг. ред. д.е.н., проф. Г.І. Купалової. – К.: Компринт, 2020.- 400 с.
2. Балджи М.Д. Економічний ризик та методи його вимірювання. Навчальний посібник / М.Д. Балджи. – Харків: Промарт, 2015. – 300 с.
3. Герасимчук Н.А. Економічні і фінансові ризики [Текст] : (навч. посіб.) / Герасимчук Н. А., Мірзоєва Т. В., Томашевська О. А. - 2-е вид. - Київ : Компринт, 2018. - 366 с.
4. Економічний ризик: методи оцінки та управління : навч. посібник / [Т.А. Васильєва, С.В. Лєонов, Я.М. Кривич та ін.]; під заг. ред. д-ра екон. наук, проф. Т.А. Васильєвої, канд. екон. наук Я.М. Кривич. – Суми: ДВНЗ «УАБС НБУ», 2015. – 208 с.
5. Загурський О. Управління ризиками. К.: Університет Україна, 2016., 244 с.
6. Кігель В.Р. Ризикологія: теоретичні основи та прикладні задачі, моделі і методи: Навчальний посібник для студентів економічних спеціальностей / В.Р. Кігель. - К.: Міленіум, 2017. - 230 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, семінарські заняття
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання (МАХ – 60 балів / MIN – 36 балів):
Усне опитування, дискусія (лекція 1 – 7), РН 1.1 – 1.5: 10 балів / 6 балів;
Тестування (лекція 1 – 7), РН 1.1 – 1.5: 10 балів/ 6 балів;
Розв’язання розрахунково-аналітичних завдань, практичних завдань з використанням бізнес-симулятора (лекція 1 – 15), РН 2.1 - 2.4; 3.1 – 3.2; 4.1 – 4.2: 14 балів / 6 балів;
Модульна контрольна робота 1 (лекція 1 – 7), РН 1.1 – 1.3; 2.1 – 2.3: 10 балів / 6 балів.
Модульна контрольна робота 2 (лекція 8 – 15), РН 1.4 – 1.5, 2.4: 10 балів / 6 балів.
Презентації результатів виконаних індивідуального завдання: РН 2.1 – 2.5; 3.1 – 3.2; 4.1 – 4.3: 6 балів / 6 балів.
– формою заключного оцінювання є іспит (МАХ – 40 балів / MIN – 24 балів)
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Наталя
Олексіївна
Коренєва
Кафедра екологічного менеджменту та підприємництва
Економічний факультет
Економічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра екологічного менеджменту та підприємництва
Економічний факультет