Науково-дослідний практикум з політико-географічних студій

Освітня програма: Політична географія та геополітика (ОС Магістр, денна)

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Науково-дослідний практикум з політико-географічних студій
Код дисципліни
ОК.11.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
11
Результати навчання
ПР 01. Застосовувати набуті теоретичні знання та практичні навички для дослідження природно- і суспільно-територіальних систем на різних рівнях просторової організації ПР 02. Оцінювати результати власної роботи, демонструвати уміння працювати в команді ПР 04. Здійснювати дослідження та/або провадити інноваційну діяльність з метою отримання нових знань, розроблення нових методів і процедур в географії та міждисциплінарних контекстах ПР 12. Планувати й виконувати теоретичні та прикладні дослідження, робити обґрунтовані висновки, аналізувати та презентувати результати досліджень ПР 13. Здійснювати науково-педагогічну діяльність у закладах вищої освіти, розробляти необхідне для цього навчально-методичне та інформаційне забезпечення
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
- Успішне опанування компонентів ОК 1 «Теорія політичної географії та геополітики», ОК 6 «Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності», та ОК 9 «Професійна та корпоративна етика». - Володіння основами методів країнознавчих, політико-географічних та ширше, суспільно-географічних та соціологічних досліджень.
Зміст навчальної дисципліни
Науково-дослідний практикум з політико-географічних студій являє собою серію практичних аудиторних занять, у ході яких здобувачі, за результатами проведеної самостійної роботи обмінюються результатами власної науково-дослідної діяльності у рамках підготовки власних проєктів магістерської кваліфікаційної роботи. Виконання магістерських робіт здійснюється відповідно до методичних рекомендацій до написання магістерських робіт, затверджених кафедрою країнознавства та туризму під контролем наукового керівника. Водночас, написання роботи на усіх етапах, від вибору теми, до презентації висновків, може відбуватися у форматі регулярної професійної комунікації з колегами, що допомагає підвищити якість роботи, отримати зворотній зв’язок і конструктивну критику, сформувати навички як самої критики, так і професійної реакції на неї, а також допомагає здобувачам отримати навички, необхідні для публічного захисту роботи та навички роботи у науководослідних колективах у випадку продовження подальшої роботи у академічному середовищі.
Рекомендована та необхідна література
1. Політична географія і геополітика: Навч. посібник , Б.П. Яценко, В.І.Стафійчук, Ю. С. Брайчевський та ін. за ред. Б.П.Яценка. Київ.: Либідь, 2007. 255 с. 2. Agnew John Making Political Geography. Oxford Univ .Press. London 2002, 208 p. 3. A Companion to Political Geography (J.Agnew, K. Mitchel, G. Toal – eds.). Blackwell, 2003. 4. Tailor Peter, Flint Colin/ Political Geography : World-Economy, National- State and Locality. Pearson Education. 6-th ed. 2011 . 340 p. 5. Методичні рекомендації до виконання магістерських робіт / Укладачі: В.К.Кіптенко , Ю.С.Брайчевський. Київ, 2022. 18 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Практичні, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Робота здобувачів за кожною темою практикуму (див. тематичний план) оцінюється за 10-бальною шкалою. Відповідно сумарний бал як у викладача, так і у кожного здобувача за 10 темами практикуму дорівнює максимум 100 балів. Сумарні бали, одержані впродовж семестру, формують заліковий бал за даним освітнім компонентом. Окрема підсумкова атестація не проводиться Загалом формування оцінки спирається на «Положення про організацію освітнього процесу у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка» (друга редакція), що введено в дію наказом ректора № 170-32 від 11 квітня 2022 року.
Мова викладання
Українська