Біоенергетика. Фотосинтез
Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ЗАОЧНА
Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Назва дисципліни
Біоенергетика. Фотосинтез
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
9 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР06. Застосовувати моделі, методи і дані фізики, хімії, екології, математики у процесі навчання та забезпечення професійної діяльності.
ПР14. Аналізувати взаємодії живих організмів різних рівнів філогенетичної спорідненості між собою, особливості впливу різних чинників на живі організми та оцінювати їхню роль у біосферних процесах трансформації речовин і енергії.
ПР24. Аналізувати фізико-хімічні властивості та функціональну роль біологічних макромолекул і молекулярних комплексів живих організмів, характер взаємодії їх з іонами, молекулами і радикалами, їхню будову й енергетику процесів.
ПР29.1. Застосовувати отримані теоретичні знання та практичні навички для планування та проведення наукових експериментів в галузі біофізики.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів "Біофізика", "Молекулярна біологія", "Фізіологія людини та тварин", "Мікробіологія", "Фізіологія рослин».
2. Вміти самостійно застосовувати знання з біофізики, молекулярної біології, біоінформатики та інших дисциплін, виконувати лабораторні та практичні роботи, працювати з науково-методичною літературою.
3. Володіти елементарними знаннями та навичками роботи з матеріалами у біологічних дослідженнях.
4. Знати фундаментальні основи сучасних методів дослідження біологічних процесів.
Зміст навчальної дисципліни
Біоенергетика є однією з важливих дисциплін в системі підготовки висококваліфікованих фахівців-біологів, оскільки надає розширені знання про головні джерела енергозабезпечення процесів життєдіяльності, регуляцію енергетичних процесів, взаємне перетворення різних видів енергії в живому організмі, який є відкритою термодинамічною системою, що знаходиться далеко від рівноваги, з одного боку, і водночас є молекулярно-інформаційною системою, - з іншого. Навчальна дисципліна передбачає отримання студентом сучасних знань про основні механізми перетворення енергії в живих системах на макроскопічному і квантовому рівнях, особливості структурно-функціональної організації систем енергетичного забезпечення на різних рівнях організації живого.
Рекомендована та необхідна література
1. Костюк П.Г., Зима В.Л., Магура Ш.С., Мірошниченко М.С., Шуба М.Ф. Біофізика. – Київ: Видавничо-поліграфічний центр “Київський університет”, 2008. – 567 с.
2. David G. Nicholls, Stuart J. Ferguson Bioenergetics. Academic Press. 2013. 434 p.
3. Mårten Wikström Mechanisms of primary energy transduction in biology. Cambridge : Royal Society of Chemistry, 2017. 308 p. https://books.google.com.ua/books?id=oKw_DwAAQBAJ&printsec=frontcover&dq=Google+bo ok+Mechanisms+of+primary+energy+transduction+in+biology&hl=en&sa=X&ved=0ahUKEwi DtbiIr4jqAhVmpYsKHRsiCvEQ6AEIKDAA#v=onepage&q=Google book Mechanisms of primary energy transduction in biology&f=false
4. Mårten Wikström Biophysical and Structural Aspects of Bioenergetics. Royal Society of Chemistry Publisher. 2005.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання:
1. Модульна контрольна робота 1 у вигляді ppt-презентації на задану тему – РН 1.1; 1.2.(Блок тем розділу 1,2) – 40 балів/ 20 балів
2. Модульна контрольна робота 2 у вигляді ppt-презентації на задану тему – РН 1.3; 1.4 (Блок тем розділу 3)– 40 балів/ 20 балів
3. Фінальне тестування РН 1.1 - 3.1 – 20 балів/ 10 балів
Підсумкове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Віктор
Семенович
Мартинюк
Кафедра Біофізики та медичної інформатики
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра Біофізики та медичної інформатики
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”