Методи експериментальної біології рослин

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ЗАОЧНА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Методи експериментальної біології рослин
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР03. Планувати, виконувати, аналізувати дані і презентувати результати експериментальних досліджень в галузі біології. ПР06. Застосовувати моделі, методи і дані фізики, хімії, екології, математики у процесі навчання та забезпечення професійної діяльності. ПР019. Застосовувати у практичній діяльності методи визначення структурних та функціональних характеристик біологічних систем на різних рівнях організації. ПР20. Аргументувати вибір методів, алгоритмів планування та проведення польових, лабораторних, клініко-лабораторних досліджень, у т.ч. математичних методів та програмного забезпечення для проведення досліджень, обробки та представлення результатів. ПР25. Вирішувати конкретні прикладні задачі біології відповідними методами. ПР27.3. Проводити дослідження рослинних та грибних об'єктів, визначати таксони рослин та грибів флори України а також світової флори та мікобіоти.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів «Ботаніка», «Фізіологія рослин», «Загальна цитологія», «Загальна генетика», «Біохімія», «Молекулярна біологія». 2. Вміти працювати з навчальною та навчально-методичною літературою, володіти елементарними навичками роботи з фаховою науковою літературою, включаючи англомовні видання 3. Володіти елементарними навичками роботи з матеріалами та обладнанням, що використовуються в практиці біологічних досліджень.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна спрямована на отримання базових професійних теоретичних знань щодо методів, які використовуються як рутинні у практиці проведення експериментальних досліджень в галузі біології рослин, а саме: оптичної та електронної мікроскопії, культуральних методів, методів хроматографій та електрофорезу, які застосовуються при вирішенні базових задач в галузі хемосистематики та оцінок фізіолоігчних реакцій рослин та грибів в умовах кількісних експериментів, каріологічного аналізу, а також вимог до технік визначення та представлення кількісних показників результатів експериментальних досліджень. Оглядово в ході вивчення дисципліни також розглядаються деякі новітні методи експериментальних досліджень, які, проте, не належать до катергорії базових рутинних досліджень і потребують доступу до спеціалізованих лабораторій з суттєвими обсягами фінансування.
Рекомендована та необхідна література
1. Антонюк В.С., Тимчик Г.С., Ю.Ю.Бондаренко Ю.Ю. та ін. Методи та засоби мікроскопії - К.: НТУУ «КПІ», 2013. – 336 с. 2. Масюк Н.П., Костіков І.Ю. Водорості в системі органічного світу. - Київ: Академперіодика, 2002. - 180 с. 3. Мінаєва В. О. Хроматографічний аналіз: Підручник для студентів вищих навчальних закладів. – Черкаси: Вид. ЧНУ імені Богдана Хмельницького, 2013. – 284 с. 4. Сиволоб А.В., Афанасьєва К.С. Молекулярна організація хромосом. – К: ВПЦ «Київський університет», 2014. – 286 с. 5. Тузяк О. Я., Курляк В. Ю. Основи електронної та зондової мікроскопії (навчальний посібник). – Львів : ЛНУ імені Івана Франка, 2012. – 296 с. 6. Algal Culturing Techniques / R.A.Andersen, ed. – San Diego-London: Elsiver Acad.Press, 2005. – 578 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 РН 1.1 (дистанційно) – 40 балів / 20 балів. 2. Модульна контрольна робота 2 РН 2.1 (дистанційно) – 40 балів / 20 балів. 3. Оцінювання усних відповідей, доповнень, вирішення ситуаційних дослідницьких задач РН 1.1- РН 3.1 – 20 балів / 10 балів Підсумкове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біології рослин
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”