Основи літології

Освітня програма: Геологія (1 рівень)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Основи літології
Код дисципліни
ОК 21
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Знання: - Предмет, мету, завдання, методи дослідження та галузі використання осадових гірських порід; - Сучасні уявлення про походження різних типів осадових гірських порід та процеси їх формування; - Особливості розповсюдження та умови залягання осадових порід; - Головні особливості речовинного складу та будови осадових порід; - Принципи сучасної класифікації та номенклатури осадових порід. Вміння: - Визначати осадові породи у зразках за зовнішніми ознаками; - Визначати породотвірні мінерали осадових порід; - Робити макроскопічні описи осадових порід.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування курсу “Основи мінералогії і кристалографії”, "Основи петрографії". Володіння навичками макроскопічної діагностики мінералів за зовнішніми ознаками
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна ознайомлює студентів з теоретичними основами літологї як наукової дисципліни, що займається всебічним вивченням осадових гірських порід та процесів їх формування; навчити ідентифікувати гірські породи різного походження у зразках з використанням засобів макроскопічної діагностики; виробити навички макроскопічного опису різноманітних гірських порід
Рекомендована та необхідна література
1. Павлов Г.Г., Гожик А.П. "Основи літології" http://www.geol.univ.kiev.ua/ua/lib/ 2. Павлова О.О., Павлов Г.Г. Довідковий посібник з «Основ літології» для студентів 2 курсу спеціальності «Науки про Землю» «Базові терміни та поняття в літології» http://www.geol.univ.kiev.ua/lib/Dovidkoviy_posibnik_Pavlova.pdf 3. Blatt H., Tracy R.J., Owens B. (2005). Petrology: igneous, sedimentary, and metamorphic. 3rd Edition, New York: W.H. Freeman & Company, 529 p. 4. Boggs S. (2009). Petrology of sedimentary rocks. Cambridge University Press, 600 p. 5. Nichols G. (2009). Sedimentology and Stratigraphy. Wiley-Blackwell, 419 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекційні і лабораторні заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання здійснюється за накопичувальною системою. Підсумкова оцінка розраховується як проста сума, що включає: бали за виконання лабораторних робіт, бали за дві модульних контрольні роботи та бали, які студент отримав на іспиті. Підсумкове оцінювання у формі письмового іспиту.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни