Формування рекреаційного ландшафту та курортологія
Освітня програма: Ландшафтний дизайн та озеленення (бакалавр)
Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Назва дисципліни
Формування рекреаційного ландшафту та курортологія
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР4. Володіти професійними знаннями для вирішення завдань з організації та ведення садовопаркового господарства.
ПР5. Володіти на операційному рівні методами спостереження, опису, ідентифікації, класифікації, культивування декоративних рослин та рослинних садово-паркових угруповань, підтримання їх декоративності, стійкості і стабільності в умовах комплексної зеленої зони міста.
ПР7. Володіти навичками працювати самостійно та як лідер, отримувати результат за обмеженого часу з наголосом на професійну сумлінність під час вирощування декоративних рослин у відкритому і закритому ґрунті, проектування, створення та експлуатації об’єктів садовопаркового господарства.
ПР9. Проектувати та організовувати заходи із вирощування садивного матеріалу декоративних деревних рослин відкритого і закритого ґрунту та формувати об’єкти садово-паркового господарства відповідно до сучасних наукових методик і вимог замовника.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування навчальних дисциплін «Біологія рослин», «Декоративна дендрологія», «Лісознавство», «Дендрологія», «Фітопатологія», «Етика та естетика», «Фітоекологія ландшафтів», «Метеорологія і кліматологія», «Грунтознавство та грунтова мікробіологія».
2. Вміння застосовувати знання з дендрології, лісознавства, естетики та ін., визначати види та сорти рослин, проводити моніторинг стану рослин, працювати з науковометодичними джерелами.
3. Володіти елементарними навичками роботи з рослинними об’єктами в умовах відкритого ґрунту.
Зміст навчальної дисципліни
В курсі розглядаються сучасні погляди на рекреаційність, рекреаційне навантаження на ґрунти, рослинний та тваринний світ, дегресивні впливи та шляхи їхнього подолання, естетичність ландшафтів, принципи та прийоми формування рекреаційних ландшафтів. Висвітлюються правила організації робіт з формування рекреаційних ландшафтів. Розглядаються аспекти
курортного та санаторного відпочинку, лікувальне значення рекреаційних ландшафтів, класифікації курортів, різноманіття лікувальних факторів та ресурсів, принципи застосування фізіотерапевтичних заходів, їхні цілющі властивості та застереження.
Рекомендована та необхідна література
1. E. Beregniak, M. Beregniak, O. Myronycheva, A. Balabak, V. Belava etc. Analysis of the Current State of Forest Resources in Forest Steppe of Ukraine / Jornal of Ecological Engineering. – 2023. – Volum 24. – Issue 1. – P. 87-96. https://doi.org/10.12911/22998993/155951
2. O. Оlkhovych, Taran N., S. Hrechishkina, O.Voitsekhivska, O. Panuta, V. Voitsekhivskyi, V. Belava Evaluation of Hyper-Tolerance of Aquatic Plants to Metal Nanoparticles // Journal of Ecological Engineering 2022, 23(8), 249–259 https://doi.org/10.12911/22998993/150719
3. A. Revutska, V. Belava, A. Golubenko, N. Taran, Minglei Chen Plant secondary metabolites as bioactive substances for innovative biotechnologies // E3S Web of Conferences 280, 07014 (2021) https://doi.org/10.1051/e3sconf/202128007014
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні роботи, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання:
1. Контрольна робота 1 з РН 1.1, 2.1 – 30 балів/15 балів.
2. Контрольна робота 2 з РН 1.2, 2.1 – 30 балів/15 балів.
3. Оцінювання звітів з практичних робіт з РН 1.1-3.1 – 28 балів/14 балів.
4. Доповіді (дві) з презентаціями з РН 1.1-1.2 – 12 балів/6 балів.
Семестровий контроль: у формі заліку
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Вікторія
Назарівна
Белава
Кафедра Біології рослин
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра Біології рослин
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”