Інтродукція садово-паркових об'єктів

Освітня програма: Ландшафтний дизайн та озеленення (бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Інтродукція садово-паркових об'єктів
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР4. Володіти професійними знаннями для вирішення завдань з організації та ведення садовопаркового господарства. ПР5. Володіти на операційному рівні методами спостереження, опису, ідентифікації, класифікації, культивування декоративних рослин та рослинних садово-паркових угруповань, підтримання їх декоративності, стійкості і стабільності в умовах комплексної зеленої зони міста. ПР16. На основі поглиблених знань з природничих наук формувати уявлення про збереження біологічного різноманіття для збільшення продуктивності, підвищення стійкості та екологічної пластичності штучних фітоценозів та природних екосистем в сучасних урболандшафтах за глобальних змін клімату.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати закономірності пристосування рослин до різних грунтово-кліматичних умов оточуючого середовища. 2. Вміти проводити спостереження за ростом та розвитком рослин в умовах природних екосистем, штучних фітоценозів, урбанізованих ландшафтів, аналізувати основні морфологічні, фізіологічні реакції рослин залежно від умов оточуючого середовища. 3. Володіти елементарними навичками польових досліджень, аналізу урболандшафтних процесів та роботи в хімічній лабораторії.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна "Інтродукція садово-паркових об'єктів" є навчальною дисципліною вільного вибору студента, яка формує комплексне уявлення про механізми інтродукційних процесів пов'язані з адаптацією, акліматизацією, реінтродукцією різних видів рослин, формує вміння з комплексної оцінки успішності інтродукційних процесів зумовлених глобальними кліматичними змінами та специфікою ландшафтного дизайну.
Рекомендована та необхідна література
1. Сікура Й.Й., Капустян В.В. Інтродукція рослин (її значення для розвитку цивілізацій, ботанічної науки та збереження різноманіття рослинного світу). — К., 2003. - 280 с. 2.Нечитайло В.А. , БаданінаВ.А., Гриценко В.В. Культурні рослини України. Навчальний посібник. – Київ: Фітосоціоцентр, 2005. – 351 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні роботи, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Реферат з теми 1-2 - 10 балів/ 5 балів 2. Звіти з лабораторних робіт з теми 1-2 - 10 балів/ 5 балів 3. Контрольна робота з теми 1-2 - 10 балів/ 5 балів 4. Реферат з теми 3-6 - 10 балів/ 5 балів 5. Звіти з лабораторних робіт з теми 3-6 - 10 балів/ 5 балів 6. Контрольна робота з теми 3-6 - 10 балів/ 5 балів Підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біології рослин
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”