Насінництво
Освітня програма: Ландшафтний дизайн та озеленення (бакалавр)
Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Назва дисципліни
Насінництво
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР07. Володіти навичками працювати самостійно та як лідер, отримувати результат за обмеженого часу з наголосом на професійну сумлінність під час вирощування декоративних рослин у відкритому і закритому ґрунті, проектування, створення та експлуатації об’єктів садовопаркового господарства.
ПР08. Уміти кваліфіковано застосовувати технології вирощування посадкового матеріалу декоративних рослин у відкритому і закритому ґрунті.
ПР09. Проектувати та організовувати заходи із вирощування садивного матеріалу декоративних деревних рослин відкритого і закритого ґрунту та формувати об’єкти садово-паркового господарства відповідно до сучасних наукових методик і вимог замовника.
ПР10. Проектувати та організовувати заходи з вирощування садивного матеріалу декоративних трав’яних та квіткових рослин відкритого і закритого ґрунту та формувати об’єкти садовопаркового господарства відповідно до сучасних наукових методик і вимог замовника.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування навчальних дисциплін «Ентомологія», «Дендрологія», «Ґрунтознавство та ґрунтова мікробіологія», «Біохімія рослин», «Біологія рослин», «Селекція декоративних рослин з основами генетики».
2. Вміння проводити розрахунки за наведеними формулами та працювати з картотеками.
3. Володіти елементарними навичками роботи в умовах відкритого та закритого ґрунтів.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Насінництво» є дисципліною вільного вибору студента, яка формує комплексне уявлення про насіння, формування, достигання, зберігання насіння, хімічний склад і цінність, спокій насіння та фактори порушення спокою, заходи з підготовки до висівання; сортові якості насіння та врожайні властивості, про організацію сортового і насіннєвого контролю; про
особливості використання насіння, як садивного матеріалу на об’єктах зеленого будівництва.
Рекомендована та необхідна література
1. Панюта О.О., Белава В.Н., Таран Н.Ю. Рання діагностика резистентності рослин до фітопатогенів (Методичні рекомендації) – К.: АВЕГА, 2019. – 48с. – Бібліограф.: с.48.
2. L.M. Skivka, S.O. Hudz, O.I. Prysiazhniuk, I.V. Svystunova, O.V. Voitsekhivska, S.P. Poltoretskyi, V.N. Belava Enzymatic activity of soil microbiota under different fertilizer systems // Eur Asian Journal of Bio Sciences Eurasia J Biosci 14, 6113-6118 (2020).
3. M.V. Savchuk, M.M. Lisovyy, O.P. Taran, O.V. Voitsekhivska, V.N. Belava, O.O. Panyuta, S.O. Tkachyk, O.S. Demyanyuk, I.M. KlymchukImpactof SiO2, Al2O3, and ZnO nanomaterials on the physiological parameters of winterrape // Ukrainian Journal of Ecology, 2021, 11(3), 305-311.
4. Beregniak E., Beregniak M., Myronycheva O., Balabak A., Belava V., etc. Ecological Analysis of the Current State of Forest Resourcesin Forest Steppe of Ukraine / Jornal of Ecological Engineering. – 2022. – Volum 24. – Issue 1. – P. 87-96.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практична робота, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Поточне оцінювання (поточний контроль):
1. Контрольна робота 1 з РН 1.1, 2.1 – 30 балів/15 балів.
2. Контрольна робота 2 з РН 1.2, 2.1 – 28 балів/14 балів.
3. Оцінювання звітів з виконання практичних робіт з РН 1.1-3.1 – 30 балів/13 балів.
4. Дві доповіді з презентаціями з РН 1.1-3.1 – 12 балів/6 бали.
Семестровий контроль: у формі заліку
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Вікторія
Назарівна
Белава
Кафедра Біології рослин
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра Біології рослин
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”