Виробнича практика з перекладу та редагування (з відривом від теоретичного навчання)

Освітня програма: «Українська і англійська мови: переклад та редагування»

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Виробнича практика з перекладу та редагування (з відривом від теоретичного навчання)
Код дисципліни
ОК 28
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
8
Результати навчання
ПРН 1; ПРН 3; ПРН 5; ПРН 6; ПРН 14; ПРН 17; ПРН 18
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: основи фахового лінгвістичного аналізу; мати основні знання про мову як особливу знакову систему, її природу та функції, про генетичну і структурну типологію мов світу; фонетичний, лексичний, граматичний рівні мови, систему сучасної української мови; знати загальні властивості лінгвістики тексту основ коректури та редагування. Вміти; усно та письмово формулювати власні думки і судження на основі теоретичних знань; систематизувати факти та явища, давати їм об’єктивну оцінку та самостійно їх досліджувати; самостійно шукати та узагальнювати інформацію із різних джерел, володіти науково-дослідними методами відповідно до фахового спрямування; уміти застосовувати знання у практичних ситуаціях. Володіти елементарними навичками: уміти працювати в команді та односібно над виконанням науково-дослідницьких (творчих) завдань, виявляти здатність до самостійної пізнавальної і дослідницької діяльності; застосовувати на практиці здобуті знання.
Зміст навчальної дисципліни
«Виробнича практика» систематизує знання, отримані студентами у межах теоретичних курсів, а також сприяє формуванню і розвитку фахових компетентностей, навичок застосування на практиці отриманих теоретичних знань. У межах практики студент виявляє здатність бути критичним і самокритичним, шукати, опрацьовувати, систематизувати та аналізувати інформацію із різних джерел, працювати як одноосібно, так і в команді, професійно застосовувати поглиблені знання з української і англійської мови, перекладацької та редакторської майстерності, здатність планувати, організовувати, втілювати та оцінювати проєкти (наукові, творчі та інші) у комерційних, громадських, культурно-просвітницьких, видавничих установах, засобах масової комунікації тощо.
Рекомендована та необхідна література
Положення про навчальні і виробничі практики студентів Навчально-наукового інституту філології. Режим доступу: https://drive.google.com/file/d/13JQpflNBaBvR2ShE5bNb4WmqtM78i3WG/view
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Настановчі збори студентів та керівників практики. Ознайомлення з метою та завданнями практики, її планом, особливостями етапів проходження, звітністю. Ознайомлення з базою практики. Вибір напрямку практичної діяльності, ознайомлення зі специфікою роботи, службовими інструкціями, науковою та довідковою літературою. Виконання практичної частини роботи, співпраця з колективом. Доопрацювання матеріалу й висновків. Підготовка звітної документації. Консультації з керівником практики. Завершення індивідуального наукового (творчого) завдання, яке студент отримав від керівника практики у вигляді реферату, наукової статті, словника, списку літератури, рецензії, презентації та ін. Підготовка остаточного тексту та презентації доповіді. Круглий стіл: виголошення доповідей, їх обговорення. Підготовка та надання письмового звіту про практику її керівникові.
Методи та критерії оцінювання
Підсумкове оцінювання у формі диференційованого заліку складається з кількох етапів. Оформлення щоденника практики: стислий опис діяльності установи (відділу, підрозділу), в якій студент проходить практику; опис напрямів діяльності (творчої, практичної) установи (відділу, підрозділу), в якій студент проходить практику; опис видів діяльності, яку виконував студент під час практики (максимум 30 балів). Виконання індивідуального наукового (творчого) завдання, яке студент отримує від керівника у межах обраної спеціалізації (максимум 40 балів). Оформлення документації (звіту) про проходження практики (максимум 10 балів). Публічний захист результатів практики студентом (усний звіт) – максимум 20 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни