Частина 5 Новогрецька мова: практична граматика

Освітня програма: Новогрецька філологія та переклад і англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Частина 5 Новогрецька мова: практична граматика
Код дисципліни
ОК.01.05
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПРН1. Вільно спілкуватися з професійних питань із фахівцями та нефахівцями державною та іноземними мовами усно й письмово, використовувати їх для організації ефективної міжкультурної комунікації. ПРН8. Знати й розуміти систему мови, загальні властивості літератури як мистецтва слова, історію новогрецької та англійської мов і літератур і вміти застосовувати ці знання у професійній діяльності. ПРН10.Знати нормилітературноїмови та вмітиїхзастосовувати у практичнійдіяльності. ПРН11. Знати принципи, технології і прийоми створення усних і письмових текстів різних жанрів і стилів державною та новогрецькою і англійською мовами. ПРН14. Використовувати новогрецьку та англійську мови в усній та письмовій формі, у різних жанрово-стильових різновидах і регістрах спілкування (офіційному, неофіційному, нейтральному), для розв’язання комунікативних завдань у побутовій, суспільній, навчальній, професійній, науковій сферах життя.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Програма дисципліни розрахована на студентів 3-го курсу, які вже добре володіють базовими мовними навичками та знаннями зі спеціальності і мають сформовані мовні компетенції не нижче рівня А2+.
Зміст навчальної дисципліни
Предмет навчальної дисципліни «Новогрецька мова: практична граматика» включає всі рівні новогрецької мови у функціональному аспекті, але акцент при цьому робиться передусім на граматичних явищах. Дисципліна складається з двох частин – змістових модулів. У першій розглядаються система минулих часів новогрецького дієслова. У другій – морфологічні особливості іменних частин мови. Паралельно із вивченням граматики продовжується розширення словника студентів з актуальних розмовних тем.
Рекомендована та необхідна література
1. Українська елліністика: збірник наукових праць / Клименко Н.Ф., Пономарів О.Д., Савенко А.О. та ін. – К.: Видавничий Дім Дмитра Бураго, 2010. (Розділи I, II, III). 2. Αρβανιτάκης Κ. Επικοινωνήστε ελληνικά. – Βιβλίο 3. – Αθήνα, 2005. 3. Αρβανιτάκης Κ. Επικοινωνήστε ελληνικά. – Τετράδιο ασκήσεων 3. – Αθήνα, 2005. 4. ΚΛΙΚ στα ελληνικά. Επίπεδο B1. Ανεξάρτητος χρήστης. Μέθοδος εκμάθησης της ελληνικής ως δεύτερης/ξένης γλώσσας. — Μ. Καρακύργιου, Β. Παναγιωτίδου. — Κέντρο Ελληνικής Γλώσσας, 2019. 5. Κλαίρης Χ., Μπαμπινιώτη Γ. Γραμματική της νέας ελληνικής: δομολειτουργική – επικοινωνιακή. – Αθήνα: Εκδ. Ελληνικά γράμματα, 2004. 6. Ταξίδι στην Ελλάδα 2 - Νέα Ελληνικά για ξένους, Επίπεδα Β1 & Β2. – Αθήνα, Εκδ. Γρηγόρη, 2013.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Практичні заняття; аудіо та відеоматеріали, презентації; самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усього навчального курсу. Загальна оцінка за семестр складається із балів, отриманих за аудиторну роботу (яка синтезує і самостійну роботу з опрацювання матеріалу для підготовки до аудиторної: усні відповіді, письмові роботи, презентація творчого завдання, модульні контрольні роботи) та за самостійну роботу (підготовка творчого завдання, письмові роботи). Усі види робіт за семестр мають у підсумку 36/60 балів. Підсумкове оцінювання проводиться у формі іспиту (24/40 балів). Підсумкова оцінка (60/100 балів) з дисципліни складається із суми кількості балів за семестрову роботу (36/60 балів) та балів, отриманих на іспиті (24/40 балів).Детальний опис форм, критеріїв та організації оцінювання наведено у робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Мова викладання
Українська, новогрецька