Літолого-петрографічна основа рельєфу

Освітня програма: Природнича географія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Літолого-петрографічна основа рельєфу
Код дисципліни
ВБ 2.05
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР05. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області географічних наук; ПР08. Застосовувати моделі, методи фізики, хімії, геології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні природних та суспільних процесів формування і розвитку геосфер; ПР13. Використовувати польові та лабораторні методи для аналізу морфології, генезису, віку та динаміки геотуристичних та природоохоронних об’єктів.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) успішне опанування таких обов’язкових дисциплін як «Геологія», «Геоморфологія». 2) володіння елементарними навичками макроскопічного визначення властивостей мінералів та гірських порід.
Зміст навчальної дисципліни
Зміст дисципліни розкриває деякі теоретичні та прикладні питання петрографії та літології як засобів пізнання генезису та віку форм рельєфу. Структура дисципліни передбачає вивчення головних рельєфоутворюючих магматичних (перша частина), осадових (друга частина) та метаморфічних (третя частина) порід, їх діагностичних ознак, вираження у рельєфі тощо.
Рекомендована та необхідна література
1. Бортник С.Ю., Ковтонюк О.В., Погорільчук Н.М. Методи польових географічних досліджень. Вивчення рельєфу та рельєфоутворюючих відкладів: навчальний посібник / К.: «Прінт-сервіс», 2015. – 165 с. 2. Нестеровський В.А., Бортник С.Ю., Погорільчук Н.М., Ковтонюк О.В. Основи мінералогії та петрографії. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2011. – 448 с. 3. Павлов Г.Г., Гожик А.П. Основи літології. Посібник з курсу «Літологія». Електронна версія 2006 року, оновлена в 2009 році. 4. Павлов Г. Г. Петрографія : підручник / Г. Г. Павлов. – К. : Видавничо поліграфічний центр "Київський університет", 2014. - 527 с. 5. Павлова О.О. Базові терміни та поняття в літології. Довідковий посібник з «Основ літології» для студентів 2 курсу за спеціальністю «Науки про Землю» / Павлова О.О., Павлов Г.Г. – K.: - 37 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття
Методи та критерії оцінювання
Опитування у тестовій та письмовій формі та виконання практичних робіт, іспит. Рекомендований мінімум для допуску – 33 бали. Для студентів, які набрали сумарно менше 33 балів (рекомендований мінімум) обов’язковою умовою для отримання допуску до іспиту є написання рефератів по питанням пропущених чи недостатньо засвоєних тем. Підсумкове оцінювання у формі іспиту проводиться письмово. Максимальна кількість балів на іспиті – 40 балів, мінімальна кількість балів, що додаються до семестрових – 27 бали.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ольга Володимирівна Ковтонюк
Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет