Дискретна математика

Освітня програма: Інформаційна безпека телекомунікаційних систем і мереж

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
Дискретна математика
Код дисципліни
ВБ 2.02
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Розв’язувати задачі придатними математичними методами, перевіряти умови виконання математичних тверджень, коректно переносити умови та твердження на нові класи об’єктів, знаходити й аналізувати відповідності між поставленою задачею й відомими моделями. Знати математичні теорії та методи дискретної математики, які використовуються у сфері радіотехніки, електроніки та телекомунікацій. Обирати та використовувати методи та засоби моделювання. Приймати рішення як самостійно, так і в колективі.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основи елементарної алгебри та геометрії. Володіти базовими теоретичними положеннями та методами вищої математики, в тому числі основами лінійної алгебри, теорії числових послідовностей, диференціального числення. Вміти здійснювати постановку математичних задач, ідентифікувати доцільні підходи до їхнього вирішення та використовувати необхідні в кожному конкретному випадку математичні методи.
Зміст навчальної дисципліни
У програмі дисципліни розглядаються питання та методи комбінаторного аналізу, основні поняття та результати теорії графів, задачі переліку та комбінаторні послідовності. У застосуванні дискретної математики особливе місце займають задачі, пов’язані з розробкою технічних пристроїв з дискретним принципом дії, з впорядкуванням тих чи інших об’єктів або дій, побудовою складних конструкцій, телекомунікаційних систем і мереж шляхом оптимального поєднання окремих елементів. Раціональна організація комп’ютерних алгоритмів і програм в інформатиці та програмуванні – все це питання дискретної математики.
Рекомендована та необхідна література
1. Ядренко М. Й. Дискретна математика: навчальний посібник. – К.: МП «ТВіМС», 2004. – 245 с. 2. Grimaldi R. P. Descrete and combinatorical mathematics. Pearson. Addison Wisley, 2004.– 1006pp. 3. Jon Pierre Fortney. Discrete mathematics for computer science: an example-based introduction. – CRC Press, 2021. – 257 pp. 4. Susanna S.Epp. Discrete mathematics with applications.5th Edition. - CengageLearningIndiaPvt. Ltd., 2020. – 1056 pp.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції – 34 год. Практичні заняття – 40 год.Консультації – 1 год. Самостійна робота – 75 год. Навчальний семестр має три змістовні модулі.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання. 60 балів максимум / 36 балів мінімум.Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами написання письмових модульних контрольних робіт. Підсумкове оцінювання здійснюється шляхом проведення іспиту. Форма іспиту письмово-усна. Всього за іспит можна отримати від 0 до 40 балів. Умовою досягнення позитивної оцінки за дисципліну є отримання не менш ніж 60 балів.
Мова викладання
Українська