Геопозиціонування та зйомка ландшафту
Освітня програма: Природнича географія
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Геопозиціонування та зйомка ландшафту
Код дисципліни
ВБ 3.01.01
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
ПР02. Знати і розуміти основні види географічної діяльності, їх поділ.
ПР05. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області географічних наук.
ПР06. Використовувати інформаційні технології, картографічні та геоінформаційні моделі в галузі географічних наук.
ПР08. Застосовувати моделі, методи фізики, хімії, геології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні природних та суспільних процесів формування і розвитку геосфер.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування дисциплін «Картографія з основами топографії». Знання сучасних методів виділення та картографування ландшафтних територіальних структур регіонального масштабного рівня.
Зміст навчальної дисципліни
Дана дисципліна присвячена вивченню історичного ландшафту за допомогою ряду суміжних неінвазивних аналітичних методів, які можна застосовувати в різних масштабах і роздільній здатності. Це лежить в основі збереження, захисту та інтерпретації. Важливим компонентом є аналітичне дослідження – спостереження, реєстрація (де це необхідно) і – перш за все – аналіз видимих археологічних та історичних особливостей у ландшафті. Це може допомогти спрямувати дослідження за допомогою інших спеціалізованих методів. Функціональний блок дисципліни передбачає знайомство з застосуванням сучасної комп’ютерної техніки, елементів ГІС-технологій для аналізу морфологічної структури і тенденцій сучасної еволюції ландшафтів спрямоване на дальший розвиток загальнонаукового та прикладного ландшафтного картографування, розроблення ГІС на ландшафтній основі та використання матеріалів ландшафтних досліджень для розв’язання наукових та прикладних задач комплексного характеру.
Рекомендована та необхідна література
1. Гродзинський М.Д. Пізнання ландшафту: місце і простір: Монографія: У 2-х т. / М.Д. Гродзинський; КНУТШ. – Київ: РВЦ Київський університет, 2005. – Т.1. – 2005. – 431 с.
2. Гродзинський М.Д. Пізнання ландшафту: місце і простір: Монографія: У 2-х т. / М.Д. Гродзинський; КНУТШ. – Київ: РВЦ Київський університет, 2005. – Т.2. – 2005. – 504 с.
3. Міллер Г. П. Польове ландшафтне знімання гірських територій. Київ,1996. 162 с.
4. Lillesand T. M., Kiefer R. W. Remote Sensing and Image Interpretation // New York: John Wiley & Sons, 1995.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, аналітична робота
Методи та критерії оцінювання
Опитування у письмовій та тестовій формі, оцінювання виконання практичних робіт, МКР, залік. Рекомендований мінімум для допуску – 36 балів. Для студентів, які набрали сумарно менше 36 балів (рекомендований мінімум) обов’язковою умовою для отримання допуску до заліку є написання рефератів по питанням пропущених чи недостатньо засвоєних тем. Підсумкове оцінювання у формі іспиту проводиться у письмовому форматі. Максимальна кількість балів на заліку – 40 балів, мінімальна кількість балів, що додаються до семестрових – 24 бали.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Людмила
Федорівна
Білоус
Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет