Фототопографія

Освітня програма: Геоінформаційні системи та технології

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Фототопографія
Код дисципліни
ВК 1.09
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
7
Результати навчання
Знати теоретичні основи геодезії, вищої та інженерної геодезії, топографічного і тематичного картографування, складання та оновлення карт, ДЗЗ та фотограмметрії, землеустрою, оцінювання нерухомості і земельного кадастру. Використовувати методи збору інформації в галузі архітектури та будівництва її систематизації і класифікації відповідно до поставленого проектного або виробничого завдання. Використовувати методи математичної обробки для геологічних, гідрогеологічних та геодезичних досліджень. Розробляти проекти, складати карти і готувати дані із застосуванням комп’ютерних технологій, геоінформаційних систем і цифрової фотограмметрії. Володіти технологіями і методиками планування і виконання знімальних робіт та комп’ютерної обробки результатів зйомки в геоінформаційних системах. Здатність використовувати технології моделювання та подання моделі в математичному і алгоритмічному вигляді.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Базові навички роботи з геоінформаційними системами та обробленні даних ДЗЗ.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна займає одне з провідних місць при підготовці фахівця за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр», оскільки надає знання з основ застосування методів дистанційних знімань для задач отримання просторових даних для укладання топографічних планів і карт. Знайомить студентів з технологіями створення цифрових карт, стандартами на цифрові просторові дані, класифікаторами топографічної інформації, а також питанням застосування геоінформаційних систем та технологій в процесі створення топографічних карт.
Рекомендована та необхідна література
1. Баран П. І. Інженерна геодезія : моногр. / П. І. Баран. - К. : ВІПОЛ, 2012. - 617 с. 2. Білоус В.В., Боднар С.П. та ін. Дистанційне зондування з основами фотограметрії: Навч. Посібн. / В. В. Білоус, С. П. Боднар, Т. М. Курач, А. М. Молочко, Г. О. Патиченко, І. О. Плісецька ; упоряд. Т. М. Курач. К.: Видавничо-поліграфічний центр "Київський університет", 2011. 367 с. 3. Бурштинська Х.В. Аерофототопографія: Підр. Львів: Вид. ЛАГТ, 1999, - 356 с. 4. Бурштинська Х.В., Станкевич С.А. Аерокосмічні знімальні системи: Підр. Вид-во НУ ”Львівська політехніка”, 2013.-376 с. 5. Дорожинський О. Л., Тукай Р. Фотгограмметрія Підр. Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2008. 332 с. 6. Дорожинський О.Л. Аналітична та цифрова фотограмметрія. Л.: Вид-во НУ «ЛП», 2002.-163 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні та семінарські заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою та передбачає: виконання підготовки презентацій за темами лекцій, семінарських та лабораторних занять (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені задачі використовуючи окреслені викладачем методи та засоби), а також проведення модульних контрольних робіт. Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмово-усного іспиту.
Мова викладання
українська