Просторове моделювання та аналіз геологічних даних в ГІС
Освітня програма: Геологія (2 рівень)
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"
Назва дисципліни
Просторове моделювання та аналіз геологічних даних в ГІС
Код дисципліни
ВК 2.32
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
7
Результати навчання
Знати: Принципи та методи інформаційного моделювання, склад і структуру ГІС.. Моделі даних геоінформаційних систем. Мати уявлення про просторово прив’язані дані, області застосування просторового геомоделювання для вирішення теоретичних та прикладних геологічних завдань. Особливості застосування спеціалізованого програмного забезпечення для вирішення різнорідних геологічних завдань. Головні функції та операції просторово-аналітичного моделювання
Вміти:Застосовувати програмні
ГІС-засоби для вирішення завдань обробки просторової інформації.Розробляти бази даних геологічної інформації.Створювати концептуальні моделі на основі ГІС.Виконувати операції просторового-аналітичного моделювання геологічних процесів та структур з метою прийняття ефективних рішень.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
немає
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна „Просторове моделювання та аналіз геологічних даних в ГІС” займає одне з базових місць у структурно-логічній схемі підготовки фахівця за освітньо-кваліфікаційним рівнем „магістр геології, викладач вищого навчального закладу”, оскільки є дисципліною, що комплексно аналізує стан геологічного середовища на основі інформаційного моделювання, визначає важливі взаємозв‘язки між окремими його компонентами на основі просторових моделей та формує основні навички щодо використання спеціальних програмних ГІС-засобів. Таким чином, дисципліна висвітлює сучасні напрямки геологічної науки на базі геоінформаційного підходу та створює фундамент для проведення аналітичних досліджень геологічних процесів і структур. Разом з тим цей курс має на меті поглиблення знань та навичок студентів-геологів щодо застосування програмним засобів ГІС для геологічного моделювання. Він готує студентів до створення концептуальних моделей на основі ГІС, розробки баз даних геологічної інформації та аналізу просторово прив’язаних даних.
Рекомендована та необхідна література
1. Іванік О.М., Назаренко М.В. , Хоменко С.А. Моделювання геологічних процесів і структур: Практикум : навчальний посібник. – К.: Видавничо-поліграфічний центр "Київський університет", 2013. – 121 с.
2. Іщук О.О., Коржнев М.М., Кошляков О.Є. Просторовий аналіз і моделювання в ГІС: Навчальний посібник / За ред. акад. Д.М.Гродзинського. – К.: Видавничо-поліграфічний центр “Київський університет”, 2003. – 200 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекційні і практичні заняття, семінари, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100 бальною шкалою.
Максимальна оцінка 40 балів, рубіжна оцінка 24 бали. Семестрова -60 балів в яку входять бали за 2 контрольні модульні роботи , кожна з яких оцінюється по 15 балів і 30 балів Оцінка за роботу на практичних заняттях.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни