Організація торгівлі з європейськими компаніями
Освітня програма: Міжнародні економічні відносини (магістр)
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин
Назва дисципліни
Організація торгівлі з європейськими компаніями
Код дисципліни
ОК 1.3
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати специфіку організації торгівлі з європейськими компаніями, перелік і функції інституцій ЄС, що є відповідальними за здійснення митної політики ЄС, роль митно-тарифних відносин ЄС в системі регулювання зовнішньоекономічної діяльності.
Вміти аналізувати ефективність торговельної політики ЄС. Вміти застосовувати знання щодо інструментів імпортного контролю в ЄС при здійсненні торгових операцій між Україною та ЄС.
Комунікація в процесі аналізу та прогнозування економічної динаміки двосторонніх відносин ЄС та надання рекомендацій органам державної влади та комерційним підприємствам при плануванні середньо- та довгострокової економічної співпраці.
Прийняти і обґрунтувати рішення зміни експортної стратегії українських підприємств на основі аналізу динаміки і структури торгівлі між Україною та ЄС
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Студент повинен володіти загальними знаннями щодо основ економіки країн Європейського Союзу, володіти механізмом здійснення конкурентної, соціальної, інфраструктурної, регіональної та спільної комерційної політик ЄС, вміти використовувати інформаційні технології для пошуку інформації щодо нормативно-правового регулювання митної політики ЄС, знати англійську або інші іноземні мови для кращих можливостей ознайомлення з нормативно-правовими документами.
Зміст навчальної дисципліни
Змістовий модуль 1
Концептуальні засади торговельної політики ЄС. Інструменти торговельної політики Європейського Союзу. Система торговельних преференцій Європейського Союзу. Сутність Комбінованої (тарифно-статистичної) номенклатури Європейського Співтовариства. Митне оформлення і митні платежі в ЄС.
Змістовий модуль 2
Митне оформлення як складова торговельних відносин з європейськими компаніями.
Декларування товарів у зовнішньоекономічних операціях з ЄС. Організація експортних операцій з європейськими компаніями. Організація імпортних операцій з європейськими компаніями.
Рекомендована та необхідна література
1.Економічна асоціація України з Європейським Союзом : монографія / О. І. Шнирков, В. І. Муравйов, Р. О. Заблоцька та ін. ; за ред. О. І. Шниркова, В. І. Муравйова. – К. : ВПЦ "Київський університет", 2015.
2.Мазуренко В.І, Стаканов Р.Д. Облік зовнішньоекономічної діяльності підприємств: Підручник для студ. екон. спец. 2-е видання, доповнене і перероблене // К.: «ДКС центр», 2018. – 424 с.
3.Процеси економічної дезінтеграції в сучасному світовому господарстві : монографія. за ред. О.І. Шниркова. - К.: ВПЦ "Київський університет", 2018. - 159 с.
4.Пятницький В., Хейлієр М. Торгівля з ЄС в рамках поглибленої та всеосяжної угоди про вільну торгівлю URL: http://www.me.gov.ua/Documents/Download?id=b9e3a4cc-7fd7-4d46-a54f-9111a6bd5b9a
5.Стаканов Р.Д. Механізм формування енергетичного союзу ЄС / Р.Д. Стаканов // Розвиток новітніх форм міжнародної економічної інтеграції на початку ХХІ століття: монографія; за ред. О.І. Шниркова. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2016. – С. 118-127.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття
Методи та критерії оцінювання
1. Усні відповіді, доповнення, бліц-опитування, дискусія, задачі:– 40 балів (40%).
2. Вирішення практичних задач: – 40 балів (40%).
3.Модульна контрольна робота:– 20 балів(20%).
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни