Основи патфізіології людини

Освітня програма: Біомедична фізика, інженерія та інформатика

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
Основи патфізіології людини
Код дисципліни
ОК 5
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Студент повинен знати загальні закономірності змін функціонування клітин, органів, систем і організму в цілому при різних патологічних його станах, а також сучасні досягнення по технічному створенню штучних органів і їхньому запровадженню в медицину, а також повинен вміти здійснювати постановку фізико-медичних задач, ідентифікувати практично доцільні підходи до їхнього вирішення та використовувати необхідні в кожному конкретному випадку радіо-фізичні методи
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Освіта бакалавра. Знання з анатомії та фізіології людини.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Основи патфізіології людини» складається із трьох змістовних модулів №1 «Особливості функціонування організму при порушеннях діяльності систем крові, серцево-судинної, диханя і травлення», №2 «Патологічні зміни в організімі при гострих порушеннях систем диханя, травлення, виділення і ендокринної» та №3 «Порушення функціонування організму при розладах нервової системи, вищої нервової діяльності, при алергічних реакціях та отруєннях».
Рекомендована та необхідна література
1 Атаман, О. В. Патофізіологія: підручник: в 2 т.. Патофізіологія органів і систем. Вінниця: Нова книга, 2016. 2 Патологічна фізіологія / За ред. М.Н.Зайка, Ю.В.Биця. – К.:Вища школа, 1995. – 674 с. 3 Фармакологія та клінічна фармакологія. Ч. 1. Побічна дія лікарських засобів та фармакологічний нагляд за безпекою застосування ліків в Україні / Чекман І.С., Вікторов О.П., Мазур І.А. та ін.- Запоріжжя; Київ, 2007.- 77 с. 4 Handbook of Critical Care / Red. R.R.Kirby - Philadelphia-New York: Lippincott-Raven, 2003. (Пер. на рус. - М.: Геотар-мед, 2004. - 64 с.) 5 Янчук П.І. Нейрогуморальна регуляція кровообігу і тканинного дихання печінки. – К.: Вік принт, 2014. – 304 с. 6 Барабой В.А., Резніков Г.О. Фізіологія, біохімія і психологія стресу. – К:, Інтерсервіс, 2013. – 314 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Проведення лекцій в обсязі 30 годин
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: Навчальна дисципліна має три змістовні модулі, кожний з яких оцінюється по 20 балів. Підсумкове оцінювання (у формі заліку): форма заліку – письмово. Екзаменаційний білет складається із 40 питань (по 1 баліу). Всього за залік можна отримати від 0 до 40 балів. Умовою досягнення позитивної оцінки за дисципліну є отримання не менш ніж 60 балів, оцінка за залік не може бути меншою 24 бали.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни