Сучасна логіка

Освітня програма: ОПП Політологія 2021

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Сучасна логіка
Код дисципліни
ОК 33
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
5. Вміти використовувати інформаційні та комунікаційні технології у професійній діяльності. 12. Вміти аналізувати взаємодію політичних акторів та інститутів, владу та урядування, політичні системи та режими, політичну поведінку у різних контекстах їх функціонування.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. До початку вивчення курсу сучасної (класичної) логіки студенти мають знати об’єкт та предмет науки логіки; основні форми абстрактного мислення та логічні закони; способи визначення істинності висловлювань та особливості логічних методів, що використовуються в теоретико-пізнавальній діяльності політологів; логічні основи аналізу філософської, політологічної мови. Правила виконання практичних операцій над поняттями, висловлюваннями, умовиводами; логічні способи доведення та спростування. 2. Вміти оперувати логічною термінологією з метою визначення сфери функціонування раціонального (абстрактно-логічного) мислення; застосовувати при побудові та аналізі філософських та конкретно-наукових текстів закони та правила логіки, визначати логічні помилки в різних за змістом текстах.3. Володіти елементарними навичками виявляти найтиповіші випадки порушення законів логіки, що зустрічаються в документальних текстах або публічних промовах.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна знайомить студентів з теоретичними основами логіки про процедуру правильного, аналітичного, критичного мислення; способами його організації та законами, дотримання яких забезпечує формальну правильність здійснення інтелектуальних операцій і є умовою їхньої практичної ефективності. Особлива увага приділяється розгляду класичної логіки висловлювань та основних її логічних законів. Ґрунтовно розглядаються види логічних відношень між формулами. Пояснюється аксіоматичне числення логіки висловлювань. З’ясовується специфіка логіки предикатів.
Рекомендована та необхідна література
1. Конверський А.Є. Сучасна логіка.-Ч.І. Класична логіка. – К., 2016. 2. Конверський А.Є. Логіка (традиційна та сучасна). – К., 2018. 3. Хоменко І.В. Класична логіка. – К., 1998. 4. Хоменко І.В. Логіка. – К., 2004.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
На семінарських заняттях (усні доповіді, доповнення та участь в дискусіях на семінарах) оцінці підлягають рівень знань та повнота розкриття питання в усних доповідях; активність при обговоренні питань та аргументованість власної позиції у дискусіях; використання додаткових джерел при підготовці доповіді; здатність здійснити критичний аналіз ідей та тверджень, винесених на обговорення. Критеріями оцінювання самостійної роботи (презентація самостійного дослідження, огляд джерел з аналітичним коментарем) є повнота розкриття проблематики; цілісність, систематичність, логічна послідовність, вміння формулювати висновки; наявність самостійного, науково обґрунтованого коментаря (з посиланням на основну та додаткову літературу до курсу), формулювання думки із застосуванням фахової термінології, дотримання термінів, відведених для виконання самостійних робіт
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Інна Олександрівна Демірська
Кафедра логіки
Філософський факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра логіки
Філософський факультет