Українська та зарубіжна культура

Освітня програма: Теорія та методика навчання української мови і літератури, іноземної мови в основній шко

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Українська та зарубіжна культура
Код дисципліни
OK 02
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
РН 17. Уміє працювати з теоретичними та науково-методичними джерелами (зокрема цифровими), знаходити, обробляти, систематизувати й застосовувати в освітній діяльності сучасну наукову інформацію, бібліографію, комп’ютерні технології. РН 18. Має творчо-критичне мислення, творчо використовує різні теорії й досвід (український, закордонний) у процесі вирішення соціальних і професійних завдань.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні події світової історії та історії України. Вміти на базовому рівні аналізувати та інтерпретувати літературу та довідкові матеріали, присвячені історико-культурному розвитку україни та інших країн світу. Володіти елементарними навичками критичного мислення.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна вивчає основні етапи розвитку культури та типологічні характеристики культур світу. Акцент робиться на аналізі культурних явищ та процесів, що відбувалися в різні історичні періоди, простежуються їх взаємозв’язки та особливості, що формувалися в різних регіонах світу, в тому числі в Україні. Дисципліна складається з 1-го змістового модуля та завершується заліком.
Рекомендована та необхідна література
Адамська, І. (2020). Образ культури України середньовічної доби на сторінках «Чтений в историческом обществе Нестора Летописца». Українські культурологічні студії, №2 (7), С.15-23. Владимирська, Г.О. (2017). Мистецтво розуміти мистецтво: артмісія: від імпресіонізму до абстракції. Київ; Ірпінь:Перун. Демпсі, А. (2021). Сучасне мистецтво/ пер. з англ. Анастасії Версель. Київ: BookChef. Історія української культури (2002). За ред. І.Крип’якевича. К:Либідь. Історія декоративного мистецтва України у 5-ти томах (2016). Ред. Г.Скрипник. НАН України, ІМФЕ ім. М. Т. Рильського. Ліндсей, Дж. (2020). Коротка історія культури. Від первісного суспільства до доби Відродження. Київ : Мистецтво.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Основними видами роботи, до яких залучені студенти та які оцінюються упродовж семестру, є: усна відповідь на практичних заняттях, експрес-тестування, творче завдання, підсумкова контрольна робота. За виконання передбачених видів робіт студент максимально може набрати 100 балів та мінімально – 60 балів. Детально критерії оцінювання видів робіт упродовж семестру представлені в робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології
Методи та критерії оцінювання
Загальна оцінка студента за семестр формується за 100-бальною системою і складається із балів, отриманих за роботу впродовж семестру (максимум – 100 балів, мінімум – 60 балів). Семестровий контроль спрямований на оцінювання усних відповідей на практичних заняттях (49 балів), експрес-тестування (20 балів), творчого завдання (11 балів), підсумкової контрольної роботи (20 балів). Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Студенти, які набрали мінімально позитивну кількість балів - 60, отримують - "зараховано". Студенти, які не набрали мінімально позитивну кількість балів - 60, отримують - "не зараховано". Детально критерії оцінювання представлені в робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни