Філософія

Освітня програма: Теорія та методика навчання української мови і літератури, іноземної мови в основній шко

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Філософія
Код дисципліни
OK 03
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
РН 6. Використовує інструменти демократичної правової держави у професійній та громадській діяльності. РН 12. РН 12. Усвідомлює цінність захисту незалежності, територіальної цілісності та демократичного устрою України. РН 17. Уміє працювати з теоретичними та науково-методичними джерелами (зокрема цифровими), знаходити, обробляти, систематизувати й застосовувати в освітній діяльності сучасну наукову інформацію, бібліографію, комп’ютерні технології. РН 18. Має творчо-критичне мислення, творчо використовує різні теорії й досвід (український, закордонний) у процесі вирішення соціальних і професійних завдань.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основні етапи та характеристики історико-культурного процесу; володіти базовими знаннями гуманітарного і суспільствознавчого спрямування. 2. Вміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо суспільних феноменів, процесів та подій; визначати сучасні особливості співіснування людських спільнот в умовах глобалізації; планувати і оцінювати власну роботу; застосовувати інтерактивні і мультимедійні засоби навчання. 3. Володіти елементарними навичками роботи з гуманітарними текстами; критичного ставлення до політичних, економічних, соціокультурних процесів, подій та явищ.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна ознайомлює студентів із філософською думкою в її історичному розвитку та сучасному стані, з фундаментальним способом осягнення підвалин людського існування, пізнання і діяльності, опосередкованих особливостями відповідної їм соціокультурної доби. Курс складається з 3-х модулів. Модуль 1 надає цілісне уявлення про специфіку філософського знання, його проблематику, поняття та категорії, структуру. Модуль 2 досліджує методологічну роль філософського знання в розумінні онтологічних, гносеологічних, аксіологічних і соціальних проблем буття. Модуль 3 зосереджується на філософських аспектах мови, основних закономірностях розвитку природи та суспільства і місця людини у світі. Завершується дисципліна іспитом.
Рекомендована та необхідна література
Філософія: навчальний посібник для студентів гуманітарних факультетів / кол.авторів; кер.автор.кол. А.О. Приятельчук. – К.: Вадекс, 2021. – 560 с. 2. Філософія / М. Фюрст, Ю.Тринкс / Пер. з нім. − К: ДУХ І ЛІТЕРА, 2018. – 544. 3. Історія філософії: Підруч. / За ред. В.І Ярошовця. – К. “Київський університет”, 2007. 4. Філософія історії: Підруч. / І.В. Бойченко - К.: Знання, 2000. – 723с. 5. Філософія: Навч. посіб. / Л.В. Губерський, І.Ф. Надольний, В.П. Андрущенко та ін.; за ред. І.Ф. Надольного. – 8-ме вид., стер. – К.: Вікар, 2011. 6. Філософія: Підруч. / В.Л.Петрушенко – 4-те вид., виправл. і доповн. – Львів, 2009. – 506с. 7. Філософія: підруч. / за ред. Л.В.Губерського – 2-ге вид., перер. і доповн. – Харків: FOLIO, 2018. – 621 с. 8. Філософія: хрестоматія (від витоків до сьогодення): навч. посіб. / за ред. акад. НАН України Л.В. Губерського. − К.: Знання, 2012. – 621с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Kурс викладається українською мовою та поєднує так форми навчання: лекційні та практичні заняття, самостійна робота. Основними видами роботи, до яких залучені студенти та які оцінюються упродовж семестру, є: усна доповідь, доповнення та участь у дискусіях на семінарах, самостійна робота, контрольні роботи. За виконання передбачених видів робіт студент максимально може набрати 60 балів та мінімально – 36 балів. Детально критерії оцінювання видів робіт упродовж семестру представлені в робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології. Завершується дисципліна іспитом.
Методи та критерії оцінювання
Загальна оцінка студента за семестр формується за 100-бальною системою і складається із балів, отриманих за роботу впродовж семестру (максимум – 60 балів, мінімум – 36 балів) та балів підсумкового оцінювання у формі іспиту (максимум – 40 балів, мінімум – 24 бали). Семестровий контроль спрямований на оцінювання усних доповідей, доповнень та участі в дискусіях на семінарах (35 балів), самостійної роботи (9 балів) та контрольних робіт (16 балів). Формат іспиту – письмовий. Детально критерії оцінювання представлені в робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Марина Михайлівна Гончаренко
Кафедра філософії гуманітарних наук
Філософський факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра філософії гуманітарних наук
Філософський факультет