Навчально-ознайомча практика (з відривом від теоретичного навчання)

Освітня програма: Польська мова і література, англійська та литовська мови

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Навчально-ознайомча практика (з відривом від теоретичного навчання)
Код дисципліни
ОК.17
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 1. Вільно спілкуватися з професійних питань із фахівцями та нефахівцями державною та іноземною мовами усно й письмово, використовувати їх для організації ефективної міжкультурної комунікації. ПРН 2. Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати. ПРН 6. Використовувати інформаційні й комунікаційні технології для вирішення складних спеціалізованих задач і проблем професійної діяльності. ПРН 18. Мати навички управління комплексними діями або проектами при розв'язанні складних проблем у професійній діяльності в галузі класичної філології і нести відповідальність за прийняття рішень у непередбачуваних умовах.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку проходження навчально-ознайомчої практики студенти повинні мати певний рівень володіння польською, англійською та литовською мовами, вміти працювати з навчальною та науковою інформацією (літературою різних жанрів, друкованими та електронними джерелами тощо) в галузі філології (мовознавства, літературознавства, фольклористики), опрацьовувати її, робити узагальнення та висновки, володіти базовими навичками науково-дослідницького пошуку, синтезу й аналізу матеріалу.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна практика є органічною й обов’язковою частиною навчального процесу спеціальності «Польська мова і література, англійська та литовська мови». Процес становлення фахівця професійної особистості передбачає на лише оволодіння знаннями зі спеціальних дисциплін, а й ознайомлення з особливостями роботи у мовних центрах та бібліотеках. Навчально-ознайомча практика передбачає також пошукову діяльність студентів – збирання матеріалів для написання майбутньої кваліфікаційної роботи. Практика покликана виявити рівень засвоєння студентами сучасних методів опрацювання і публікації наукових документів і джерел, перевірки джерельної інформації при побудові фактологічного фундаменту наукових досліджень, інтенсивність вивчення дібраних матеріалів та результативність всіх етапів наукової роботи від вибору теми, добору необхідного матеріалу, пошуку потрібної інформації, її аналізу, обробки, систематизації, узагальнення до публікації самостійних наукових досліджень.
Рекомендована та необхідна література
Положення про організацію навчального процесу у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка https://www.knu.ua/pdfs/official/Polozhennia-pro-organizatsiyu-osvitniogo-procesu-11_04_2022.pdf/ Вимоги до підготовки та написання навчально-наукових і кваліфікаційних робіт (для студентів-філологів). Методичні рекомендації / За ред. Г.Семенюка. Київ, 2020. https://drive.google.com/file/d/1ybQZwbRd6U2uGzxXR1BC5IMNhrCTt7EL/view Національний стандарт України: ДСТУ 8302:2015. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання. Київ, 2016. 16 с. https://www.zeszytyliterackie.pl/w-zeszytach/ https://bibliotekapiosenki.pl/osoby/Sliwiak_Tadeusz
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Складання індивідуального плану навчально-ознайомчої практики та графіка консультацій з керівником. Ознайомлення з фондами Центру балтистики Національно-наукового інституту філології та Наукової бібліотеки імені М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Укладання бібліографічного опису. а) Збирання, систематизація, каталогізація (алфавітна і тематична) дослідницького матеріалу з конкретних тем наукового дослідження (бакалаврської роботи) (картотеки журнальних статей; каталоги нових надходжень; бібліографічні словники та енциклопедії); б) Створення індивідуальних бібліографій для конкретних наукових досліджень в залежності від обраної тематики; збір бібліографії у зв’язку з науковими програмами, планами, темами, що розробляються кафедрою полоністики Навчально-наукового інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Підготовка плану наукового дослідження (бакалаврської роботи)
Методи та критерії оцінювання
Результати навчальної практики студентів оцінюються за 100-бальною шкалою. Підсумкова оцінка (100 балів) формується за сумою балів, отриманих за індивідуальним планом (60 балів) та за підсумковим контролем (40 балів).
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ігор Русланович Корольов
Кафедра полоністики
Навчально-науковий інститут філології

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра полоністики
Навчально-науковий інститут філології