Історія польської літератури. Частина 3. Історія польської літератури І пол. ХІХ ст.

Освітня програма: Польська мова і література, англійська та литовська мови

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Історія польської літератури. Частина 3. Історія польської літератури І пол. ХІХ ст.
Код дисципліни
ОК.14
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПРН 8. Знати й розуміти систему мови, загальні властивості літератури як мистецтва слова, історію польської мови і літератури і вміти застосовувати ці знання у професійній діяльності. ПРН 13. Аналізувати й інтерпретувати твори української та зарубіжної художньої літератури й усної народної творчості, визначати їхню специфіку й місце в літературному процесі (за спеціаліалізацією: слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська). ПРН 15. Здійснювати лінгвістичний, літературознавчий та спеціальний філологічний аналіз текстів різних стилів і жанрів. ПРН 20. Знати проблематику сучасної полоністики як окремого напряму славістики та демонструвати цілісну систему фахових знань, що визначають соціальне значення майбутньої професії. ПРН 21.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку вивчення цього курсу студенти мають знати періодизацію літературного процесу польської літератури; володіти основами літературознавчого аналізу художніх творів; уміти вписувати історію польської літератури в європейський контекст. Уміти систематизувати літературні факти та явища, давати їм об’єктивну оцінку; оперувати літературознавчим термінологічним апаратом; усно та письмо формулювати власні думки і судження на основі раніше набутих теоретичних знань.
Зміст навчальної дисципліни
Курс лекцій та практичних занять охоплює періоди польського преромантизму, романтизму а також період проникнення й формування реалізму в польській літературі. Мета курсу - дати студентам-полоністам узагальнені систематизовані відомості про розвиток польської літератури першої полвини ХІХ ст., систематизувати знання з основних історико-культурних подій зазначених періодів, ознайомити з загальним європейським контекстом розвитку польської літератури.Ознайомити студентів з основними тенденціями розвитку польської літератури у зазначений період, із найвідомішими творчими індивідуальностями, основними течіями та найвизначнішими творами польської літератури.
Рекомендована та необхідна література
Галич О., Назарець В., Васильєв Є. Теорія літератури. – К., 2001 Грабовська О., Моторний В. Історія польської літератури. – Львів, 1965. Зеров М. Українська школа в польській поезії/ Лекції з історії української літератури. – Торонто, 1977. – С. 112-116. Зеров М. Українська школа в польській літературі/ Лекції з історії української літератури. – Торонто,1977. – С. 116-125. Радишевський Р.П. Юліуш Словацький. Життя і творчість. – К., 1985. Okresy i prądy literackie, red J.Majda, Warszawa, 1988. Oświecenie-Romantyzm//Lektury polonistyczne, t.1 /pod red.A.Borowskiego, J.Gruchały. – Kraków, 1996Witkowska A., Przybylski R. Romantyzm. – Warszawa, 200. Witkowska A., Przybylski R. Romantyzm. – Warszawa, 2002.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Виклад матеріалу здійснюється за допомогою таких методів навчання: Лекційні і практичні заняття, відео перегляд матеріалу, робота з текстами (читання, реферування, цитування); здійснюється керівництво самостійною роботою та контроль за її виконанням, індивідуальні консультації
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою.Підсумковою формою оцінювання є екзамен. Обов’язковим для є написання двох тематичних контрольних робіт, складання домашнього читання у необхідному обсязі та усні презентації за темами, що передбачені робочою програмою навчальної дисципліни. Студенти, які не набрали мінімально позитивну кількість балів необхідно скласти матеріал за темами, за якими виникла заборгованість, у вигляді написання самостійних робіт, рефератів або ж за потреби - додаткової контрольної роботи, бов’язковим для іспиту є написання, щонайменше, трьох рефератів, ведення читацького щоденника, присутність на лекціях та практичних (не менше 50%).
Мова викладання
Українська, польська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра полоністики
Навчально-науковий інститут філології