Історія зарубіжної літератури. Частина 2. Доба Середньовіччя, Відродження, XVII століття

Освітня програма: Польська мова і література, англійська та литовська мови

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Історія зарубіжної літератури. Частина 2. Доба Середньовіччя, Відродження, XVII століття
Код дисципліни
ОК.11 (2022)
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 4. Розуміти фундаментальні принципи буття людини, природи, суспільства. ПРН 8. Знати й розуміти систему мови, загальні властивості літератури як мистецтва слова, історію польської мови і літератури і вміти застосовувати ці знання у професійній діяльності. ПРН 13. Аналізувати й інтерпретувати твори української та зарубіжної художньої літератури й усної народної творчості, визначати їхню специфіку й місце в літературному процесі (за спеціалізацією: слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська). ПРН 15. Здійснювати лінгвістичний, літературознавчий та спеціальний філологічний аналіз текстів різних стилів і жанрів.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсу «Історія зарубіжної літератури. Частина І (Антична література)». 2. Знання теоретичних основ літературознавства. 3. Уміння здійснювати базовий літературознавчий аналіз художнього тексту, розрізняти роди літератури, літературні явища й жанри в межах доби Античності.
Зміст навчальної дисципліни
Програма ознайомлює студентів з особливостями художніх явищ в осерді літературних процесів Західної Європи упродовж доби Середньовіччя, Відродження та XVII століття, що включає літературу доби бароко та класицизму, а також із культурно-історичними, соціальними та художньо-естетичними чинниками, що опосередковують ці процеси в їх теоретико-методологічних зв’язках з історією західноєвропейської літератури, почасти літературознавством та перекладознавством; поглиблення вже набутих упродовж попереднього семестру навчання навичок літературно-критичного аналізу; розширення вміння інтерпретувати художні тексти вказаних періодів, а також застосовувати у подальшій професійній філологічній діяльності і творчості культурно-естетичний потенціал набутого корпусу знань, вмінь та навичок.
Рекомендована та необхідна література
Бандура Т. Історія зарубіжної літератури Середньовіччя та Відродження: навчально-методичний комплекс. – Одеса: ПНПУ, 2018. Література західноєвропейського середньовіччя /під. ред. Висоцької Н.О.: Навчальний посібник для студентів гуманітарних факультетів з курсу “Історія зарубіжної літератури”. – Вінниця: НОВА КНИГА, 2003. Еко У. Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани. – Х.: Фоліо, 2018. Еко У. Історія європейської цивілізації. Епоха Відродження. Історія. Філософія. Наука і техніка. – Х.: Фоліо, 2020. Козлик І. Світова література доби Середньовіччя та епохи Відродження: «картина світу», естетика, поетика. – Івано-Франківськ, Симфонія Форте, 2011. Наливайко Д. Бароко і драма Кальдерона «Життя – це сон» // Тема. – 2000. – №1. Ніколенко О. Бароко, класицизм, просвітництво. Література ХVII-XVIII ст: Посіб. для вчителя.– Харків: Ранок, 2003.– 224 с. Шалагінов Б. Зарубіжна література від античності до початку ХІХ сторіччя. – К., 2004.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Форми та методи викладання: проведення лекцій та семінарів. Заходи: оцінювання роботи студентів на семінарських заняттях, оцінювання творчих есеїв упродовж семестру, оцінювання підсумкової контрольної роботи.
Методи та критерії оцінювання
Упродовж семестру здійснюється оцінювання відповідно до видів робіт та форми контрою, описаних у п. 7.1. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Студенти, які набрали мінімально позитивну кількість балів - 60, отримують – «зараховано».Студенти, які не набрали мінімально позитивну кількість балів - 60, отримують – «не зараховано». Студентам, які за семестр набрали сумарно менше ніж 60 балів, для складання заліку необхідно скласти матеріал за темами, за якими виникла заборгованість, у вигляді написання контрольної роботи посиленої складності
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра зарубіжної літератури
Навчально-науковий інститут філології