Наукознавство

Освітня програма: Міжнародні комунікації (ОКР бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Наукознавство
Код дисципліни
ВБ 7.2
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати принципи та правила організації наукового дослідження, підходи до формування та розвитку методології міжнародно-політичних досліджень теоретичні засади методологічного забезпечення практичних міжнародно-політичних досліджень Вміти Використовувати у дослідницькій діяльності знання щодо організації та проведення наукового дослідження Використовувати навички проведення наукового дослідження для вирішення практичних наукових завдань Отримати базові комунікативні навички здатність брати участь в дискусіях, концентруватися на значущих складових обраної проблеми (теми) здатність брати участь у міждисциплінарних проектах комплексного наукового дослідження складних систем. проявляти увагу і толерантність до іншої (й інакшої) думки у процесі інтелектуальної комунікації. Автономність та відповідальність знаходити необхідну інформацію з різних джерел, приймати обґрунтовані рішення мати інтелектуальне сумління, чесність у справі формування і вираження інтелектуальної позиції.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
знати: основні принципи та методи сучасного збору інформації, класифікацію та основні характеристики джерел інформації, методи та форми теоретичного й емпіричного пізнання, рівнів та форм інформаційно-аналітичної діяльності, дослідження актуальних міжнародних проблем.вміти: збирати,обробляти та інтерпретувати інформацію, робити моніторинг відкритих джерел,формулювати основні завдання інформаційно-аналітичної роботи в міжнародних відносинах,визначати компоненти інформаційно-аналітичної діяльності,проводити інформаційний пошук,аналізувати зміст документів, формувати підсумковий документ,досліджувати джерела та канали отримання міжнародної інформації. Володіти елементарними навичками інформаційного пошуку, наукового аналізу та категоріально-концептуального мислення,застосовування методів та форм теоретичного й емпіричного пізнання,аналізу ситуацій у міжнародних відносинах,дослідження актуальних міжнародних проблем,у формуванні припущення,передбачення та прогнози у міжнародних відносинах.
Зміст навчальної дисципліни
Модуль І Теоретичні основи методології та організації наукових досліджень Модуль ІІ Наукові дослідження в галузі міжнародних комунікацій
Рекомендована та необхідна література
1. Андрєєва О.М. Методичні вказівки до написання курсових робіт. – К.: ІМВ, 2019 – 43 с. 2. Наука в Київському національному університеті на зламі тисячоліть. Довідкове видання. - К.: ВЦ "Київський університет", 2002. 3. Основи методологія та організації наукових досліджень: Навч. Посібник/ за ред.. А.Є.Конверського. – К.: Цент учбової літератури, 2010. – С.5-105. 4. Шейко В.М., Кушнаренко Н.М. Організація та методика науково-дослідницької діяльності: Підручник. - К.: Знання - Прес, 2002. - 295 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, індивідуальні роботи
Методи та критерії оцінювання
1. Усні відповіді, доповнення, бліц-опитування, дискусія, задачі: до 20 балів. 2. Виконання індивідуальної самостійної роботи (презентація – кейс): до 50 балів. 3.Модульна контрольна робота (тест): до 30 балів.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра міжнародної інформації
Навчально-науковий інститут міжнародних відносин