Етнічна культура народів світу

Освітня програма: Культурна антропологія з фаховим вивченням іноземної мови

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Етнічна культура народів світу
Код дисципліни
ОК.09
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПРН 1. Розуміти специфіку та особливості реалізації культурних ідей, образів та смислів, а також критично оцінювати можливості іхньої інтерпретації для розв'язання суспільно-значимих проблем. ПРН 2. Аналізувати текстові та візуальні джерела інформації щодо культурних явищ та процесів, верифікувати інформацію у відповідності до професійних задач. ПРН 15.1. Здійснювати компаративний аналіз етнокультурних текстів, використовуючи пошуковий інструментарій, вироблений світовою компаративістикою. ПРН 16.1. Вправно застосовувати методику інтертекстуальності та сучасних реконструктивних прийомів як у галузі культурної антропології, так і в міждисциплінарному аспекті. ПРН 18.1. Рецензувати, коментувати, анотувати, редагувати та створювати оригінальні тексти (наукові, науково-популярні, публіцистичні, художні) з проблем культури.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
− До початку вивчення цього курсу студенти мають знати основні характеристики традиційної народної культури, володіти основними фактологічними знаннями гуманітарного характеру. − Уміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо феноменів та явищ традиційної культури, її артефактів; виокремлювати самобутні та універсальні (крос-культурні) риси національної культури, застосовувати основні поняття в аналізі етнокультурологічних явищ та процесів; планувати і оцінювати власну роботу; застосовувати інтерактивні і мультимедійні засоби. − Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення до аналізованих явищ; використання іншомовних фахових інформативних джерел; роботи з культурологічними текстами; продукування складних усних і письмових повідомлень; взаємодії і співробітництва у навчанні у ситуаціях пошукового характеру.
Зміст навчальної дисципліни
Предметом курсу є вивчення єдності й різноманіття етнокультурних традицій різних народів світу в синхронії і діахронії. Дисципліна спрямована на осягнення універсальних і самобутніх рис різних національних традиційних культур; дає уявлення про форми традиційних культурних практик та багатопланові національні культурні явища, ґенезу і сучасний стан світового етнокультурного простору; формує навички аналізу традиційної народної культурної спадщини та сучасної культурної ситуації.
Рекомендована та необхідна література
Волкова П. Повна історія мистецтва. Спадщина епох.Київ : АСТ, 2019. 512 с. Греченко В.А., Чорний І.В., Кушнерук В.А., Режко В.А. Історія світової та української культури : підручник. Київ : Літера ЛТД, 2006. 480 с. Кордон М.В. Українська та зарубіжна культура. Київ:Центр навчальної літератури, 2019. 584 с. Левчук Л. Історія світової культури. Київ: Центр навчальної літератури, 2019. 398 с. Множинська Р.В. Українська та зарубіжна культура: навч. посіб. Київ : КНУТД, 2018. 396 с. Полікарпов В. С. Лекції з історії світової культури. Навч. посібник. Київ, «Знання», 2006 р. 359 с. Рой Є. Культурологія: історія зарубіжної культури. Київ: Логос, 2015. 386 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Методи: лекції, семінарські заняття, самостійна робота, консультація Заходи: усна відповідь; доповнення, участь у дискусії; бліц-опитування; тести; захист презентації; виконання індивідуальної роботи (підготовка презентації)
Методи та критерії оцінювання
Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усього навчального курсу. Загальна оцінка за семестр складається із балів, отриманих за аудиторну роботу (яка синтезує і самостійну роботу з опрацювання теоретичного матеріалу для підготовки до аудиторної: усні відповіді, доповнення, бліц-опитування, тести, захист презентації) та за самостійну роботу (підготовка презентації). Усі види робіт за семестр мають у підсумку: у максимальному вимірі 60 балів, у мінімальному вимірі 36 балів. У разі відсутності на семінарському занятті студент має відпрацювати завдання на семінар. Підсумкове оцінювання: Іспит у письмовій формі – 24/40 балів.
Мова викладання
Українська мова

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра фольклористики
Навчально-науковий інститут філології