Теорія іноземної мови (3 семестр)

Освітня програма: Фольклористика, українська мова і література та іноземна мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Теорія іноземної мови (3 семестр)
Код дисципліни
ННД.17
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 1. Вільно спілкуватися з професійних питань із фахівцями та нефахівцями державною та іноземною мовами усно й письмово, використовувати їх для організації ефективної міжкультурної комунікації. ПРН 7. Розуміти основні проблеми філології та підходи до їх розв’язання із застосуванням доцільних методів та інноваційних підходів. ПРН 8. Знати й розуміти систему мови, загальні властивості літератури як мистецтва слова, історію мов і літератури, що вивчаються, і вміти застосовувати ці знання у професійній діяльності. ПРН 11. Знати принципи, технології і прийоми створення усних і письмових текстів різних жанрів і стилів державною та іноземною (іноземними) мовами.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Для успішного опанування матеріалу курсу студенти повинні знати: основні поняття лінгвістики та принципи системної організації мови, вивчені під час вивчення дисципліни «Вступ до мовознавства», мовознавчу термінологію, систему української мови, теоретико-практичні аспекти англійської фонетики, лексики та граматики; володіти англійською мовою на рівні В 1.2.; уміти самостійно опрацьовувати теоретичні джерела.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна зосереджується на вивченні системного устрою сучасної англійської мови у складі таких її рівнів, як фонетичний, лексичний, граматичний, а також із вивченням історії англійської стилістики. Дисципліна викладається англійською мовою з залученням англомовних вітчизняних джерел. Курс складається з чотирьох змістовних модулів. У Модулях 1-2, що вивчаються у третьому семестрі, консолідуються знання про мову як явище, вивчаються аспекти фонетики та фонології, а також лексики сучасної англійської мови. Форма підсумкового контролю у 3 семестрі: залік.
Рекомендована та необхідна література
1. Alexeyeva I. Theoretical English Grammar Course. Вінниця: Нова книга, 2007. 2. Naumenko L. P. Theory of the English Language: Lecture course for students of Oriental philology. K.: Logos, 2009. 3. Naumenko L. P. Theory of the English Language: Practical tasks for students of Oriental philology. Київ: ВПЦ «Київський університет», 2019. 4. Pаrаshchuk V. Y. Thеоrеtical Phonetics of English. Вінниця: Нова книга, 2004. 5. Vеrbа L. Histоry of the English Lаnguage. Вінниця: Нова книга, 2006. 6. Practical Stylistics of English / L. P. Yefimov at al. Вінниця: Нова книга, 2004.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Упродовж семестру відповідно до лекційного матеріалу студенти виконують індивідуальні завдання самостійної роботи, оцінювання яких здійснюється згідно з видами робіт та формами контролю, описаними у робочій програмі.
Методи та критерії оцінювання
Форма підсумкового оцінювання – залік. Упродовж семестру здійснюється оцінювання відповідно до видів робіт та форми контрою. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Студенти, які набрали мінімально позитивну кількість балів – 60, отримують – «зараховано». Шкала відповідності підсумкових балів: «Зараховано» – 60-100 «Не зараховано» – 0-59
Мова викладання
Англійська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра англійської філології та міжкультурної комунікації
Навчально-науковий інститут філології