Українська та зарубіжна культура

Освітня програма: Фольклористика, українська мова і література та іноземна мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Українська та зарубіжна культура
Код дисципліни
ННД.02
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН1 Вільно спілкуватися з професійних питань із фахівцями та нефахівцями українською та англійською мовами усно й письмово, використовувати їх для організації ефективної міжкультурної комунікації. ПРН2 Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати. ПРН 3 Організовувати процес свого навчання й самоосвіти. ПРН 5 Співпрацювати з колегами, представниками інших культур та релігій, прибічниками різних політичних поглядів тощо. ПРН 6 Використовувати інформаційні й комунікаційні технології для вирішення складних спеціалізованих задач і проблем професійної діяльності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку вивчення цього курсу студенти мають знати основні етапи та характеристики історико-культурного процесу; основні культурологічні теорії та методи культурологічних досліджень; знати ключові історичні етапи розвитку зарубіжної та української культури. Уміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо феноменів та явищ культури, культурних процесів та подій. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; здатність проведення досліджень, вчитися і оволодівати сучасними знаннями, вміти шукати, обробляти та аналізувати інформацію з різних джерел.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Українська та зарубіжна культура» належить до переліку обов’язкових дисциплін ВНЗ для бакалаврів, створена на базі наукової школи кафедри української філософії і культури філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Під час вивчення цього курсу студент отримає базові знання про організаційне та науково-методичне забезпечення викладання української та зарубіжної культури, базові знання про передумови формування, генезис, основні етапи розвитку та особливості зарубіжної та української культури; базові уявлення про основні етапи розвитку світового та українського мистецтва, сучасні наукові концепції, в межах яких здійснюється їх вивчення, основні мистецькі напрямки та постаті, які визначали їх розвиток; базові уявлення про історію розвитку та функціонування українського та зарубіжного культурного простору, його ґенезу та сучасний стан.
Рекомендована та необхідна література
1) Історія світової культури. Культурні регіони: Навчальний посібник / Під. ред Л.Левчук. – Київ: Либідь, 2000. 2) Історія світової культури: Навч. посіб./ Керівник авт.колективуЛ.Т.Левчук. – 3-тє вид., переробл. ідоп. – Київ: Центр учбової літератури, 2010. – 400 с. 3) Культурологія: підручник для студентів вищих навчальних закладів / кол.Авторів; за ред. А.Є. Конверського. – Харків: Фоліо, 2016. – 863 с. 4) Культурологія: українська та зарубіжна культура Навч.посіб. / М.М.Закович, І.А.Зязюн, О.М.Семашко та ін. За ред. М.М.Заковича – Київ, 2004. – 567 с. 5) Ліндсей Дж. Коротка історія культури. В 2-ох т. - Київ, 1994. 6) Попович М.В.Нарис з історії культури України. – Київ: «АртЕк», 1998 . –728 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Методи: лекція, семінарські заняття, самостійна робота Навчальні заходи протягом семестру: Семінарські заняття проводяться у формі усних відповідей, доповідей, коментарів, доповнень та\або підготовка і захист електронних презентацій виключно за темами, запитаннями та у послідовності, що визначені навчальною програмою. Використання демонстраційних, графічних, схематичних зображень і матеріалів у підготовці і роботі на семінарі - вітається.
Методи та критерії оцінювання
Загальна оцінка за семестр формується з трьох складників: Оцінка за виконання завдань семінарських занять ( 10 занять*на 7 балів=максимум 70 балів). Оцінка за виконання творчої роботи (максимум 10 балів). Підсумкова контрольна робота проходить у формі тесту на останньому тижні семестру. Тест складається з 20 запитань із вибором однієї правильної відповіді. Оцінка за написання підсумкової контрольної роботи (максимум 20 балів). Студенти, які за всіма успішно складеними формами контролю набрали менше 60 балів, для підвищення оцінки до 60 балів отримують можливість написати додаткову контрольну роботу та досклаcти домашні завдання.
Мова викладання
Українська мова