Політичні технології
Освітня програма: ОНП Політологія. Денна форма навчання 2021
Структурний підрозділ: Філософський факультет
Назва дисципліни
Політичні технології
Код дисципліни
ОК 10
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 1. Застосовувати для розв’язування складних задач політології розуміння природи та значення політики як специфічного виду людської діяльності та особливої сфери пізнання, включаючи розвиток уявлень про політику та її сучасні інтерпретації, особливостей реалізації влади у різних політичних системах, їх соціально-економічного, історичного та соціокультурного контексту. ПРН 6. Критично осмислювати принципи здійснення влади та публічної політики, політичних інститутів та процесів, світової політики та політики окремих країн та регіонів. ПРН 8. Розробляти і реалізовувати наукові та прикладні проєкти у сфері політології та з дотичних до неї міждисциплінарних напрямів з урахуванням методологічних, економічних, соціальних, правових та етичних аспектів.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. До початку вивчення цього курсу студенти мають знати основи іміджелогії; основи практичної політології; засадничі принципи теорії політичної комунікації.
2. Вміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо політичної комунікації та інформаційного простору політики; застосовувати основні терміни, категорії и класифікації політології в аналізі політичних явищ та процесів; виявляти сучасні тенденції розвитку політичної комунікації, прогнозувати перспективи їх розвитку з урахуванням особливостей перебігу політичних процесів в умовах інформатизації;
3. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення та прогнозування стосовно політичних, економічних, соціальних подій та явищ; використання іншомовних фахових політологічних інформативних джерел.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Політичні технології» знайомить студентів із основами політичних технологій, які є базовою формою організації політичного впливу у демократичному суспільстві. Розкривається історичний розвиток та етапи становлення політичних технологій. Визначається предмет, завдання, теоретичні основи, методології, основні напрями та проблематика сучасних політичних технологій. З’ясовуються основи стратегічного планування політичних кампаній. Розглядаються основи іміджі у політичних кампаніях, окреслюються основні технології складання слоганів та меседжів політичних кампаній. Вивчаються основні тактичні прийоми організації політичних кампаній.
Рекомендована та необхідна література
1. Бебик В.М. Менеджмент виборчої компанії : ресурси, технології, маркетинг: Навч.-метод. посіб / Валерій Бебик. –– К. : МАУП, 2001. –– 214 с.
2. Богуш Д. 10 секретів політичних кампаній. К. : Березовська, 2017. 168 с.
3. Кочубей Л.О. Виборчі технології / Лариса Кочубей. –– К. : Український центр політичного менеджменту, 2008. –– 332 с.
4. Олещук П. М. Новітні політичні технології інформаційного впливу: монографія. Київ: Видавець Вадим Карпенко, 2018. 288 с.
5. Олещук П.М. Політичні технології. Інформаційний аспект. Навчальний посібник. К.: Видавець Вадим Карпенко, 2020. 176 с.
6. Почепцов Г. Політтехнології в загальній систематиці технологій впливу / Г. Почепцов // Сучасна українська політика: політики і політологи про неї. — 2008. – Спецвипуск: Політичні технології. — С. 6––20.
7. Прикладна політологія: навч. посіб. / [за ред. В.П. Горбатенка]. –– К. : ВЦ «Академія», 2008. –– 472 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання семестрової роботи:
1. Усна доповідь, доповнення та участь в дискусіях на семінарах: 21 / 35 балів
2. Самостійна робота (складання плану): 5 / 10 балів
3. Самостійна робота (прес-реліз): 12 / 20 балів
4. Самостійна робота (заявка на грант): 10 / 15 балів
5. Підсумкова контрольна робота в письмовій формі - 12 / 20 балів
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни