Корпусна лінгвістика

Освітня програма: «Прикладна (комп’ютерна) лінгвістика та англійська мова»

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Корпусна лінгвістика
Код дисципліни
ННД 12.01
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 2. Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати. ПРН 6. Використовувати інформаційні й комунікаційні технології для вирішення складних спеціалізованих задач і проблем професійної діяльності. ПРН: 7, 15, 17
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку вивчення цього курсу студенти мають знати теоретичні основи загального мовознавства; основні віхи розвитку, школи та напрямки сучасної лінгвістичної теорії; особливості функціонування лінгвістичних одиниць усіх рівнів мови; володіти основними фактологічними знаннями гуманітарного характеру;
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – сприяти формуванню системи знань про лінгвістичні корпуси як складові частини сучасної цифрової гуманітаристики, умінь та навичок пошуково-дослідницької роботи з корпусами. Предметом вивчення є історії та сучасного функціонування лінгвістичних корпусів, типології корпусів та їх репрезентації для української, англійської, інших мов; опанування навичками пошукової та дослідницької роботи з лінгвістичним корпусами.
Рекомендована та необхідна література
1. Дарчук Н. П. Компʼютерне анотування українського тексту: результати і перспективи. – Київ: Освіта України, 2013. 544 с. 2. Дарчук Н.П. Комп'ютерна лінгвістика (автоматичне опрацювання тексту). Підручник. — К.: Видавничо-поліграфічний центр "Київський університет", 2008. — 351 с. 3. В. В. Жуковська. Вступ до корпусної лінгвістики: навчальний посібник. – Житомир: Вид-во ЖДУ ім. І. Франка, 2013. – 142 с. 4. Карпіловська Є. А. Вступ до прикладної лінгвістики: комп'ютерна лінгвістика. – Донецьк: Юго-Восток, 2006.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські та лабораторні заняття, самостійна робота. Види робіт: письмове опитування, Усна відповідь, доповнення та участь у дискусії, лабораторна робота з корпусними ресурсами, участь у створенні статті до Вікіпедії про корпусні ресурси.
Методи та критерії оцінювання
Упродовж семестру здійснюється оцінювання відповідно до видів робіт (письмове опитування, Усна відповідь, доповнення та участь у дискусії, лабораторна робота з корпусними ресурсами, участь у створенні статті до Вікіпедії про корпусні ресурси). Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Студенти, які набрали мінімально позитивну кількість балів - 60, отримують - "зараховано". Студенти, які не набрали мінімально позитивну кількість балів - 60, отримують - "незараховано".
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни