Релігія і глобалізація

Освітня програма: ОНП Релігієзнавство 2021

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Релігія і глобалізація
Код дисципліни
ОК.18
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН. 3. Застосовувати сучасні методики і технології, зокрема інформаційні, для успішного й ефективного розв’язання складних задач у сфері релігієзнавства, дотримуватися правил академічної доброчесності ПРН. 6. Ефективно взаємодіяти у професійному колективі та з представниками інших професійних груп різних рівнів, релігійними організаціями, віруючими й невіруючими особами. ПРН. 8. Систематизувати факти релігійного життя суспільства, інтерпретувати релігійні події та явища на основі розуміння специфіки впливу релігії на суспільні процеси ПРН. 12. Планувати і виконувати наукові дослідження у сфері релігієзнавства, обирати ефективні методики та інструменти дослідження, аналізувати результати, обґрунтовувати висновки
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Вимоги до вибору навчальної дисципліни. 1. До початку вивчення курсу студенти повинен знати основні доктринальні положення релігій світу та основоположні теоретичні положення соціології релігії. 2. Вміти застосовувати міждисциплінарний підхід до вивчення релігійних феноменів; знати основи релігієзнавчої методології та термінології; вміти працювати з науковою та богословською літературою та критично її осмислювати; збирати та інтерпретувати джерела, що стосуються різних феноменів релігійного життя; аналізувати сутність, властивості та характеристики феноменів релігійного життя. 3. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; здатністю до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел; здатністю використання інформаційних і комунікаційних технологій.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Релігія і глобалізація» належить до переліку обов’язкових дисциплін та викладається у ІІ семестрі освітнього рівня магістр. Навчальна дисципліна знайомить студентів з основними проявами глобалізаційних процесів і залучення до них релігій (враховуючи віроповчальні особливості, етичні доктрини, соціальні вчення, а також інституційний вимір функціонування релігії).
Рекомендована та необхідна література
1. Єленський В. Велике повернення: релігія у глобальній політиці та міжнародних відносинах кінця ХХ – початку ХХІ століття. – Львів: Видавництво УКУ, 2013. – 504 с. 2. Казанова Хосе. Релігія в сучасному світі: плюралізм, секуляризація, глобалізація / переклад з англ. Романа Скакуна. Львів: Видавництво Українського католицького університету 2019, 348 с. 3. Козиряцька, С. А. Мережеві християнські видання українського медіапростору : монографія / С. А. Козиряцька. – Запоріжжя : Просвіта, 2017.– 192 с. 4. Практичне релігієзнавство. Колективна монографія. - К.: Українська конфедерація журналістів та Українська асоціація релігієзнавства, 2012. - 315с. 5. Саух П.Ю. Сучасні виклики глобалізованої епохи: суспільство і церква у пошуках відповідей // Україна і Ватикан: до і після Ватиканського собору / За ред. проф. А.Колодного, Л. Филипович, П. Яроцького. – К. : УАР, 2013.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усього навчального курсу. Загальна оцінка за семестр складається із балів, отриманих за аудиторну роботу (усні доповіді, доповнення та участь в дискусіях на семінарах) та за самостійні роботи ( підготовка презентації та самостійного дослідження). Всі види робіт за семестр мають у підсумку:  в максимальному вимірі 60 балів  в мінімальному вимірі 36 балів У разі відсутності на семінарському занятті студент має відпрацювати завдання на семінар в письмовій формі.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ірина Миколаївна Фенно
Кафедра релігієзнавства
Філософський факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра релігієзнавства
Філософський факультет