Курсова робота з морфології російської мови

Освітня програма: Російська мова та переклад (для іноземців); мова навчання російська / Русский язык и перевод

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Курсова робота з морфології російської мови
Код дисципліни
ОК 30
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН2. Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати. ПРН3. Організовувати процес свого навчання й самоосвіти. поглядів тощо. ПРН7. Використовувати інформаційні й комунікаційні технології, зокрема для вирішення стандартних завдань професійної діяльності. ПРН10. Знати норми російської літературної мови та вміти їх застосовувати у практичній діяльності. ПРН12. Аналізувати мовні одиниці, визначати їх взаємодію та характеризувати мовні явища і процеси, що їх зумовлюють. ПРН14. Використовувати російську мову в усній та письмовій формі, у різних жанрово-стильових різновидах і регістрах спілкування (офіційному, неофіційному, нейтральному), для розв’язання комунікативних завдань у побутовій, суспільній, навчальній, професійній, науковій сферах життя. Повний перелік ПРН є в робочій програмі.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Опанування базового курсу сучасної російської мови, засвоєння теоретичних знань про мову як знакову систему, вміння сприймати й самостійно використовувати лінгвістичні терміни, застосовувати методи й прийоми лінгвістичного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Мета курсової роботи – формування в іноземців російськомовної компетенції в галузі академічної комунікації, набуття умінь і навичок самостійної наукової роботи, творчого розв’язання професійних завдань. Курсова робота – це навчально-наукова праця, в якій студент повинен продемонструвати вміння опановувати наукові джерела на мові, що вивчається, й оперувати ними, а також виконувати самостійне дослідження. Тему дослідження обирають у межах визначеної для курсової роботи галузі мовознавства – за проблематикою лексикології чи словотвору російської мови, з урахуванням наукових зацікавлень студента.
Рекомендована та необхідна література
1) Аксарина Н.А. Технология подготовки научного текста: учебно-методическое пособие. Москва: Флинта, Наука, 2018. 118 с. 2) Арнольд И.В. Основы научных исследований в лингвистике. Москва: Флинта, 2018. – 176 с. 3) Даниленко В.П. Методы лингвистического анализа: курс лекций. Москва: Флинта, 2018. – 280 с. 4) Основи наукових досліджень: навчальна програма для студентів спеціальності «Переклад (з української мови)» / уп. М.В. Шевченко. Київ, 2007. 27 с. 5) Основні вимоги до підготовки та написання курсових робіт (для студентів-філологів): методична розробка / уп. Н.М. Гаєвська. Київ: КНУ, 2010. 36 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Методи навчання: пошуковий, частково-пошуковий методи. Методи аналізу й синтезу. Робота з друкованими та електронними навчальними виданнями та інтернет- ресурсами; самостійна робота з довідковою літературою. Методи узагальнення, абстрагування, формалізації, аналізу і синтезу зібраного матеріалу. Методи спостереження, порівняння, експерименту, узагальнення, абстрагування, формалізація, аналізу і синтезу, методи аналогії та моделювання.
Методи та критерії оцінювання
Конкретні критерії оцінювання наведено в робочій програмі навчальної дисципліни.
Мова викладання
російська