Психологія

Освітня програма: Російська мова та переклад (для іноземців); мова навчання російська / Русский язык и перевод

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Психологія
Код дисципліни
ВБ.1.01
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН1. Вільно спілкуватися з професійних питань із фахівцями та нефахівцями державною та російською мовами усно й письмово, використовувати їх для організації ефективної міжкультурної комунікації. ПРН2. Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати. ПРН4. Pозуміти фундаментальні принципи буття людини, природи, суспільства. ПРН14. Використовувати російську мову в усній та письмовій формі, у різних жанрово-стильових різновидах і регістрах спілкування (офіційному, неофіційному, нейтральному), для розв’язання комунікативних завдань у побутовій, суспільній, навчальній, професійній, науковій сферах життя. Повний перелік ПРН є в робочій програмі.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати: існуючі у системі наукової думки традиції, вчення, теорії, концепції, підходи до розуміння біопсихосоціальної природи людини; базові категорії загальної біології, анатомії людини, роль мови у становленні людини. 2. Вміти: вправно мислити, застосовувати інтелектуальні мовленнєві практики у професійній діяльності, досліджувати явища життя, застосовуючи теорію і методи компаративістики; 3. Володіти елементарними навичками: до культурної рефлексії, оперативно засвоювати нові теорії, концепції, методики дослідження, що народжуються на межі різних гуманітарних наук, зокрема, в галузі психології особистості; застосування сучасних інформаційно-технічні засоби для вирішення завдань професійної діяльності; зокрема, для отримання науково-бібліографічної інформації.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни - забезпечити формування у студентів системних знань у галузі психології особистості та спілкування, а також пізнавальних, емоційно-вольових процесів, що слугуватиме психологічною основою для формування у них комплексних компетентностей з кваліфікації «викладач російської мови як іноземної». Виняткова увага в ході вивчення дисципліни приділяється практичному розвиткові вміння самодіагностики особливостей перебігу власних психічних процесів та станів і розробки рекомендацій щодо їх оптимізації. Програма курсу розкриває інноваційний досвід застосування наукового доробку психологів-попередників у практиці роботи з психологічною феноменологією.
Рекомендована та необхідна література
1) Донцов Д.А. Общая психология. Введение в общую психологию: учебное пособие для вузов. Электрон. дан. Москва: Юрайт, 2021 .178 с 2) Иванников В.А. Общая психология: учебник для вузов. Москва: Издательство Юрайт, 2021. 480 с. 3) Немов Р. С. Психология в 2 ч. Часть 1: учебник для вузов. 2-е изд., перераб. и доп. Москва: Издательство Юрайт, 2021. 4) Нуркова В.В.Общая психология: Учебник для вузов. 3-е изд, пер. и доп. Электрон. дан. Москва: Юрайт, 2021 . 5) Общая психология: введение в общую психологию, психология познавательных процессов: [16+] / Б.Н. Рыжов, Д.А. Донцов, М. В. Донцова, Л.В. Сенкевич ; под общ. науч. ред. Б.Н. Рыжова, Д.А. Донцова; отв. ред. Д. А. Донцов. Москва: ФЛИНТА, 2021. 362 с. 6) Психология личности: Словарь - справочник/ Под ред. П.П. Горностая и Т.М. Титаренко.К., 2001.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота. Методи навчання: метод проблемного викладання, частково-пошуковий, теоретично- практичні, свідомо-практичні методи навчання. Ілюстративні методи. Самостійна робота з науковою та довідковою літературою.
Методи та критерії оцінювання
Усні відповіді, реферат, робота над кейсами, модульні контрольні роботи. Конкретні критерії оцінювання наведено в робочій програмі навчальної дисципліни.
Мова викладання
російська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Едуард Владиславович Крайніков
Кафедра психології розвитку
Факультет психології

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра психології розвитку
Факультет психології