Релігійна антропологія

Освітня програма: ОНП Релігієзнавство 2021

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Релігійна антропологія
Код дисципліни
ОК.05
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
1. Оцінювати власну навчальну та науковопрофесійну діяльність, конструювати і втілювати ефективну стратегію саморозвитку і професійного самовдосконалення. 7. Аналізувати, порівнювати і класифікувати різні напрями та школи класичного і сучасного релігієзнавства. 13. Розробляти навчально-методичне забезпечення і викладати навчальні дисципліни з релігієзнавства у закладах освіти.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку вивчення цього курсу студенти мають відповідати загальним вимогам до знань та вмінь, що висуваються при навчанні у вищих навчальних закладах. Вміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо релігійних феноменів; використовувати інформаційні та комунікаційні технології. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення та прогнозування стосовно релігійних подій та явищ.
Зміст навчальної дисципліни
У курсі передбачено 2 змістових частини. Заняття проводяться у вигляді лекцій, семінарів. Завершується дисципліна іспитом. Перша частина курсу присвячена вченню про людину в ранніх та національних релігіях. Друга частина курсу присвячена вчення про людину в світових релігіях.
Рекомендована та необхідна література
1. Академічне релігієзнавство. Підручник для студентів вищ. навч. закладів / За науковою редакцією А. Колодного. – К.: «Світ Знань», 2000. – 862 с. 2. Даодецзін. [Переклад Ж.Ліньова та Ян Хін-шуна за редакцією Я.В. Шекери] Хрестоматія китайської літератури (від найдавніших часів до ІІІ ст. н.е.) / Упоряд. Н.В.Коломієць. — К.: ВПЦ “Київський університет”, 2008. — 256 с. 3. Дюркгайм Е. Первісні форми релігійного життя: Тотемна система в Австралії. / Е. Дюркгайм ; [пер. з фр. Г. Філіпчука та Зої Борисюк]. – К.: Юніверс, 2002. – 424 с. – ISBN 966-7305-58-9. 4. Еліаде М. Трактат з історії релігій [пер. з фр. Олексія Панича]. – К.: ДУХ І ЛІТЕРА, 2016. – 520 с. 5. Пасічник О.С. Релігійна антропологія як навчальна дисципліна на пострадянському просторі / Філософія і політологія в контексті сучасної культури. Науковий журнал. – Вип.6. – 2014. – С. 91-95.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Усна доповідь, доповнення та участь в дискусіях на семінарах: 24/40 балів; 2. Самостійна робота: 6/10 балів; 3. Самостійна робота: 6/10 балів; Семестрову кількість балів (максимум 100) формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усього навчального курсу. Загальна оцінка за семестр складається із балів, отриманих за аудиторну роботу (усні доповіді, доповнення та участь в дискусіях на семінарах), контрольної роботи та самостійної роботи та іспит.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олександр Сергійович Пасічник
Кафедра релігієзнавства
Філософський факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра релігієзнавства
Філософський факультет