Виробнича (перекладацька) практика з відривом (турецька)
Освітня програма: Східна філологія, західноєвропейська мова та переклад: турецька мова і література
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Виробнича (перекладацька) практика з відривом (турецька)
Код дисципліни
ДВС.2.07
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПРН1; ПРН5; ПРН13; ПРН 21; ПРН 22; ПРН 23 подано у пункті "Профіль програми".
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1.Знати: граматичні категорії та засоби турецької мови; лексику та фразеологію сучасної турецької мов; різні літературні стилі; перекладацькі методи, прийоми та способи перекладу.
2.Уміти: вільно, гнучко й ефективно використовувати турецьку мову в усній та письмовій формі, у різних жанрово-стильових різновидах і регістрах спілкування для розв’язання перекладацьких завдань; здатність застосовувати знання й уміння, необхідні для створення адекватного письмового та усного перекладу текстів різних жанрів і стилів з турецької мови українською і навпаки.
3.Володіти елементарними навичками: виконувати двосторонній переклад, реферувати та анотувати, редагувати переклади спеціальних та художніх текстів загальної та спеціальної тематики.
Зміст навчальної дисципліни
Метою перекладацької практики є формування у студентів на базі отриманих теоретичних знань в Інституті філології практичних умінь та навичок письмового та усного перекладу в реальних суспільно-економічних умовах
Удосконалюються навичики виконувати письмовий переклад художніх текстів, текстів загальної та спеціальної тематики, а також офіційної документації обсягом у мін. 5 стандартних сторінок формату А4. Переклад виконується з турецької українською мову.
Рекомендована та необхідна література
1. Корунець І. В. Теорія і практика перекладу : (аспектний переклад) / І. В. Корунець. – Вінниця : Нова книга, 2000. – 448 с.
2. Максимов С. Є. Перекладацький аналіз тексту : (англ. та укр. мова) / С. Є. Максимов, Т. О. Радченко. – К. : Вид. центр КНЛУ, 2001. – 148 с.
3. Сорокін С.В. Практичний курс перекладу з турецької мови. Частина перша. Переклад газетно-інформаційних текстів. / С.В. Сорокін – К., 2010. – 294 с.
4. Черноватий Л.М. Методика викладання перекладу як спеціальності: підручник для студ. вищих заклад. освіти за спеціальністю «Переклад». / Л.М. Черноватий – Вінниця: Нова книга, 2013. – 376 с.
5. Eruz S.F. Çeviride ve çeviri eğtiminde koşut metinler. (Yayımlanmış doktora çalışması) – İstanbul, Basın Yayın Matbaacılık, İstanbul Üniversitesi Rektörlük Yayınları No: 4248. – 2000. – 254 s.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Настановчі збори – проведення зборів на базі кафедри тюркології з обговоренням відповідних нормативних документів, обсягів практики, вимог, складання індивідуального плану проходження практики.
Письмовий переклад заздалегідь погоджених текстів. Складання словника термінології відповідних матеріалів. Рецензування виконаного перекладу. Виконання усного, письмового перекладу. Оформлення здійсненого перекладу відповідно до вимог проходження практики.
Підготовка звітних матеріалів про проходження перекладацької практики зі східної (турецької) та української мов. Захист звіту на підсумковій конференції.
Методи та критерії оцінювання
Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100-бальною шкалою. Студент, який не виконав програму практики з поважної причини, направляється на практику вдруге. За невиконання програми виробничої (асистентської) практики без поважних причин подається на відрахування з навчального закладу.
Оцінювання за формами контролю:
1. Участь у настановчій конференції та планування роботи: 10 - 20 балів.
2. Відвідування та аналіз занять викладачів кафедри: 5 - 10 балів.
3. Проведення пробних занять зі спеціальності, вдосконалення вміння здійснення самоаналізу проведених занять: 10 - 20 балів.
4. Розгорнутий план-конспект залікового заняття, проведення залікового заняття: 10 - 20 балів.
5. Виконання плану асистентської практики: 5 - 10 балів.
6. Детальний письмовий звіт про роботу: 7 - 10 балів.
7. Захист звітних матеріалів: 15 - 20 балів.
Мова викладання
Українська/Турецька
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Ірина
Леонідівна
Покровська
Кафедра тюркології
Навчально-науковий інститут філології
Навчально-науковий інститут філології
Тетяна
Валеріївна
Нікітюк
Кафедра тюркології
Навчально-науковий інститут філології
Навчально-науковий інститут філології
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра тюркології
Навчально-науковий інститут філології
Кафедра тюркології
Навчально-науковий інститут філології