Нетарифне регулювання міжнародної комерції
Освітня програма: Міжнародні економічні відносини (комерція та фінанси)
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин
Назва дисципліни
Нетарифне регулювання міжнародної комерції
Код дисципліни
ОК 3.2
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
Знати : понятійно-термінологічний апарат, теоретичні концепції і моделі покладені в основу формування систем нетарифного регулювання країни, їх еволюцію, основоположні міжнародні угоди та нормативно-правові документи в сфері нетарифного регулювання, розуміти його роль в міжнародній торгівлі, особливості технічного регулювання в країнах ЄС, СНД, Євразійському Союзі,Україні, приклади застосування нетарифних інструментів у міжнародному підприємництві, основні світові та українську класифікаційні системи опису і кодування товарів, систему нормативного середовища у сфері стандартизації та сертифікації продукції. механізм використання оцінки відповідності, особливості системи ринкового нагляду країн.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Студент повинен: 1.Знати теоретичні концепції і моделі покладені в основу формування систем нетарифного регулювання країни, їх еволюцію 2.Вміти аналізувати і оцінювати тенденції, суперечності, проблеми розвитку нетарифного регулювання міжнародного підприємництва 3.Володіти елементарними навичками пошуку та аналізу нормативних документів, аналітичних матеріалів та джерел статистичних даних. 4.Знати англійську або інші іноземні мови для кращих можливостей ознайомлення з нормативно-правовими актами міжнародних організацій, окремих країн
Зміст навчальної дисципліни
Змістовний модуль 1. Нетарифні інструменти регулювання міжнародного підприємництва: види і класифікації. Сутність і причини застосування нетарифних заходів регулювання. Сфера застосування та зміст ТБТ. Стандартизація та сертифікація продукції як інструменти нетарифного регулювання міжнародного підприємництва. Технічні регламенти і стандарти, їх гармонізація в Україні. Санітарні та фітосанітарні заходи. Нотифікації у ТБТ та СФЗ. Змістовний модуль ІІ. Основні напрями гармонізації нетарифного регулювання України. Політика ЄС у сфері технічного регулювання. Технічне регулювання у Євразійському економічному Союзі(ЄАЕС).Ключові зобов’язання України щодо технічних бар’єрів в торгівлі.
Рекомендована та необхідна література
«Звіт про виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС за 2019 р.», Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату КМУ. – К., 2020, 72с. Classification of NTM, UNCTAD URL: https://unctad.org/en/PublicationsLibrary/ditctab2019d5_en.pdf . Kee HL and Nicita A (2017). Trade Frauds, Trade Elasticities and Non-Tariff Measures, mimeo, World Bank. URL: http://pubdocs.worldbank.org/en/315201480958601753/3-KEE-paper.pdf. UNCTAD (2018) Non-Tariff Measures: Economic Assessment and Policy Options for Development. United Nations publication. 5. World Trade Organisation. Non-tariff measures URL: https://i-tip.wto.org/goods/Forms/GraphView.aspx. Гребельник О.П. Основи зовнішньоекономічної діяльності: Навч.посіб. – К.:Центр учбової л-ри, 2018. – 336 с. .
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття.
Методи та критерії оцінювання
Презентація аналітичних робіт, модульна контрольна робота , виступи на семінарських заняттях, опитування. Семестрове оцінювання здійснюється у формі перевірки знань, навичок: 1. Усні відповіді та доповнення на семінарському занятті (участі у дискусії). 2. У формі написання індивідуальних аналітичних робіт під час самостійного опрацювання тем. 3. У формі презентації щодо характеристики технічного регулювання ЗЕЗ України 4. Усне опитування.
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Ліна
Сергіївна
Поліщук
Кафедра світового господарства і міжнародних економічних відносин
Навчально-науковий інститут міжнародних відносин
Навчально-науковий інститут міжнародних відносин
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра світового господарства і міжнародних економічних відносин
Навчально-науковий інститут міжнародних відносин