Науково-дослідна практика (без відриву від теор.навчання)
Освітня програма: Фізика високих енергій
Структурний підрозділ: Фізичний факультет
Назва дисципліни
Науково-дослідна практика (без відриву від теор.навчання)
Код дисципліни
ВБ 3.2
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2018/2019
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Обирати ефективні математичні методи та інформаційні технології та застосовувати їх для здійснення досліджень та інновацій в області фізики. Презентувати результати досліджень у формі доповідей на семінарах, конференціях тощо, здійснювати професійний письмовий опис наукового дослідження, враховуючи вимоги, мету та цільову аудиторію. Аналізувати та узагальнювати наукові результати з обраного напряму фізики, відслідковувати найновіші досягнення в цьому напрямі, взаємокорисно спілкуючись із колегами. Вміти визначати метод розрахунку, необхідний для розв’язку конкретної наукової проблеми в області фізики високих енергій.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати нормативно-правові документи, які регламентують діяльність бази практики; правила техніки безпеки, порядок виконання завдань практики; підбирати, систематизувати, опрацьовувати і використовувати сучасну наукову літературу з фізики високих енергій.
Зміст навчальної дисципліни
Зміст науково-дослідної практики полягає у залученні студентів до самостійної дослідної роботи, ознайомленні з методикою проведення науково-дослідної роботи на кафедрі, питаннями реалізації теоретичних та наукових розробок в сфері їх професійної діяльності. Мета практики полягає в формування у студентів теоретичних знань та вироблення практичних навичок щодо проведення наукових досліджень, використовуючи сучасні інформаційні носії, планування науково-дослідних робіт, організації науково-дослідної роботи тощо. Практика орієнтує на оволодіння традиційними та сучасними інноваційними методами проведення досліджень, до наукового пізнання на основі системного підходу.
Рекомендована та необхідна література
1. Освітньо-наукова програма «Фізика високих енергій» на здобуття освітнього ступеня магістр за спеціальністю 104 «Фізика та
астрономія» https://www.phys.univ.kiev.ua.
2. Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності: метод. вказівки щодо самост. та індивід.
роботи для аспірантів і студентів всіх спец. і форм навчання/уклад.: І.І. Кичко, В.Ф. Савченко. ЧНТУ, 2019. – 39 с.
3. Основи методології та організації наукових досліджень: Навч. посіб. для студентів, курсантів, аспірантів і ад’юнтів/за ред. А.Є. Конверського. – К.: Центр учбової літератури, 2010. – 352 с.
4. Вихрущ В.О., Козловський Ю.М. Методологія та методика наукового дослідження. Підручник. Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2020. 336 с.
5. Вегеш M. М. Основи наукових досліджень. Методичний посібник. ДВНЗ «Ужгородський національний університет», 2021. – 67 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Практика - 90 год.
Методи та критерії оцінювання
Формою підсумкового контролю успішності проходження науково-дослідної практики з фізики високих енергій є диференційований залік. Засобами діагностики успішності навчання є аналіз результатів науково-дослідної роботи. Захист звіту про проходження науково-дослідної практики з фізичного наноматеріалознавства здійснюється студентом прилюдно в усній формі. Оцінювання результатів практики здійснюється керівником практики за 100-бальною шкалою та затверджується на засіданні кафедри.
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Володимир
Єгорович
Аушев
Кафедра ядерної фізики та високих енергій
Фізичний факультет
Фізичний факультет
Ігор
Миколайович
Каденко
Кафедра ядерної фізики та високих енергій
Фізичний факультет
Фізичний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра ядерної фізики та високих енергій
Фізичний факультет
Кафедра ядерної фізики та високих енергій
Фізичний факультет