Нелінійна фізика та синенергетика

Освітня програма: Ядерна енергетика

Структурний підрозділ: Фізичний факультет

Назва дисципліни
Нелінійна фізика та синенергетика
Код дисципліни
ОК16
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2018/2019
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати основні методи дослідження нелінійних динамічних систем. Знати властивості автоколивальних систем та умови існування та виникнення автохвиль в нерівноважних системах. Знати роль стохастичних процесів на поведінку динамічних систем. Вміти досліджувати стійкість динамічних систем. Вміти застосовувати сучасні методи дослідження для розв’язання практичних задач в нелінійній фізиці. Набути навичок самостійного використання і вивчення літератури в нелінійній фізиці та синергетиці.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основні принципи статистичної фізики, термодинаміки, класичної механіки та фізичної кінетики. 2. Вміти розв’язувати задачі з теорії диференціальних рівнянь в звичайних та частинних похідних, теорії стійкості динамічних систем, квантової механіки та класичної механіки. 3. Володіти навичками пошуку та опрацювання спеціалізованої літератури, розв’язку алгебраїчних і диференційних рівнянь, роботи з інтерактивними і мультимедійними засобами, взаємодії з колегами під час навчання.
Зміст навчальної дисципліни
1. Математичні аспекти нелініної теорії. 2. Статичні нестійкості. 3. Стійкість динамічних систем. 4. Автоколивальні процеси. 5. Хаос в динамічних системах. 6. Поняття про турбулентність. 7. Структури у відкритих системах. 8. Нелінійні хвильові процеси. 9. Ударні хвилі. 10. Автохвильові процеси. 11. Елементи теорії солітонів. 12. Нелінійні моделі в КТП. 13. Класичні задачі нелінійної науки.
Рекомендована та необхідна література
1. Сугаков В.Й.. Основи синерґетики (2001), Київ: Обереги 2. Хакен Г. Синергетика, 1980 3. Заславський Г.М., Сагдєєв Р.З. Введення в нелінійну фізику: від маятника до турбулентності та хаосу, 1988
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Доповіді, модульний контроль (колоквіум), контроль виконання домашніх завдань, залікова робота.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олександр Ілліч Якименко
Кафедра квантової теорії поля
Фізичний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра квантової теорії поля
Фізичний факультет