Міжнародні відносини та світова політика

Освітня програма: Зовнішня політика

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Міжнародні відносини та світова політика
Код дисципліни
ОК 5
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
8
Результати навчання
ПРН1. Знати та розуміти природу, джерела та напрями еволюції міжнародних відносин і зовнішньої політики держав, стану теоретичних досліджень міжнародних відносин і світової політики. ПРН2. Критично осмислювати та аналізувати глобальні процеси та їх вплив на міжнародні відносини та зовнішню політику окремих держав. ПРН3. Застосовувати сучасні наукові підходи, методології та методики для дослідження проблем міжнародних відносин та зовнішньої політики. ПРН4. Аналізувати та оцінювати проблеми міжнародної та національної безпеки, міжнародні та інтернаціоналізовані конфлікти, підходи, способи та механізми забезпечення безпеки у міжнародному просторі та у зовнішній політиці держав.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні теоретичні проблеми міжнародно-політичної науки, методи дослідження нею свого об'єкта; етапи трансформації явища міжнародних відносин та парадигми його дослідження; основні принципи системного аналізу явища міжнародних відносин. Вміти використовувати теоретичні положення міжнародно-політичної науки для аналізу міжнародних відносин і світової політики; використовувати системний підхід до аналізу міжнародно-політичних проблем; узагальнювати та систематизувати основні положення та висновки світової наукової думки про міжнародні відносини; здійснювати системне бачення політичної системи на глобальному та регіональному рівнях. Володіти елементарними навичками здійснювати перевірку численних теорій міжнародних відносин системного рівня на основі функціонування системи міжнародних відносин в період 1945-1991 рр.; аналізувати конфігурацію структури системи міжнародних відносин, яка є суттєвим фактором, що впливає на діяльність держави на міжнародній арені.
Зміст навчальної дисципліни
Тема 1.Післявоєнне врегулювання: його особливості в Європі та на Далекому Сході. Тема 2. Початок «холодної війни» та становлення біполярної структури міжнародних відносин. Тема 3. Німецька проблема в міжнародних відносинах. Тема 4. СРСР та США у процесі трансформування глобальної системи міжнародних відносин. Тема 5. Країни Східної Європи в міжнародних відносинах. Тема 6. Югославська криза в міжнародних відносинах. Тема 7. Міжнародні відносини на Близькому Сході (1950-1990-і рр). Тема 8. Зовнішня політика США в 1980-1991 рр. Тема 9. Міжнародні відносини на Далекому Сході. Тема 10. Міжнародні відносини в Південно-Східній Азії. Тема 11. Південна Азія в міжнародних відносинах. Тема 12. Афганське питання в міжнародних відносинах. Тема 13. Країни Африки в міжнародних відносинах. Тема 14. Латинська Америка в міжнародних відносинах.
Рекомендована та необхідна література
1. Дюрозель Ж.Б. Історія дипломатії від 1919 року до наших днів. К.1995. 2. Кальвокоресси П. Мировая политика после 1945 года. Т.1. - М.2000 3. Киссинджер Г. Дипломатия. - М.1997. 4. Міжнародні відносини та світова політика: підручник ./ кер.авт.кол. В.Ю. Крушинський;за ред. В.А.Манжоли. – К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет».
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, доповіді
Методи та критерії оцінювання
Модульний контроль: за два модулі – до 60 балів (30+30) Іспитовий контроль: письмова іспитова робота – до 40 балів
Мова викладання
Українська