Зовнішньополітичний дискурс

Освітня програма: Зовнішня політика

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Зовнішньополітичний дискурс
Код дисципліни
ВП 2.2
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати історію міжнародних відносин, мати загальне уявлення про схеми взаємозалежності і взаємовпливів у геополітичного вимірі. Володіти інформацією про основні моделі реалізації зовнішньої політики. Вміти знаходити і аналізувати документи, характеризувати явища і факти з практики зовнішньої політики держав, міжнародних організацій та інших суб’єктів міжнародних відносин. Систематизувати знання з метою дослідження міжнародних відносин, суспільних комунікацій та регіональних студій, залучаючи теоретичні та методологічні підходи політології, економічної та правової науки, міждисциплінарних досліджень Здатність аргументувати вибір шляхів вирішення завдань професійного характеру у сфері міжнародних відносин, суспільних комунікацій та регіональних студій, критично оцінювати отримані результати та обґрунтовувати прийняті рішення.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
- Знати теорію і практику зовнішньої політики. - Вміти аналізувати глобальні процеси та їх вплив на міжнародні та суспільні відносини, політичні та суспільні системи причини і наслідки зовнішньополітичних дій і рішень. - Вміти збирати, обробляти та аналізувати інформацію про стан міжнародних відносин, світової політики та зовнішньої політики держав. - Визначати сутність проєктів міжнародних договірних паперів, бачити прогалини і недомовки у формулюваннях, виявляти помилки - Володіти іноземними мовами, зокрема англійською, задля проведення прикладних аналітичних розвідок
Зміст навчальної дисципліни
Змістовний модуль 1. Дезінтеграційні та інтеграційні процеси сучасності як складова зовнішньополітичного дискурсу 1. Зовнішньополітичний дискурс: поняття, складові, задачі, рішення 2. Причини поглиблення світових дезінтеграційних і інтеграційних процесів (1990 – 2021 рр.) 3. Фактичні і аналітичні матеріали про світові і регіональні моделі взаємодії держав. Семінарське заняття: розробка складових для створення нової моделі міждержавних відносин Змістовний модуль 2. Переформатування світових потуг та світових об’єднань. Консенсусні рішення самозбереження держав 4. Транзитивні процеси Європейського континенту 5. Еволюція зовнішньої політики провідних центрально впливових країн та їх вплив на перебіг світових процесів. Семінарське заняття: Перспективний аналіз парадигми нових міжнародних відносин 6. Нові тенденції в новій світовій політиці. Публічна гуманітарна сфера у зовнішньополітичному дискурсі. Досвід України
Рекомендована та необхідна література
1. Закон України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики», червень 2010. ВВР. 2010, липень. 2.Закон України «Про основи національної безпеки України». 2003. ВВР. 3.Міжнародні відносини та зовнішня політика (1945-70-ті роки). К.: ІМВ КНУ ім. Т.Шевченка, 1999. 4.Міжнародні відносини та зовнішня політика (1980-2000 роки). К.: ІМВ КНУ ім.. Т.Шевченка, 2001. 5.О.А.Коппель, О.С.Пархомчук. Міжнарнодні системи та глобальний розвиток: Навч. посібник. К.: ВПЦ «Київський університет», 2004.– 320 с. 6.Україна у постбіполярній системі міжнародних відносин: підручник / В.А.Манжола, В.Ю.Константинов та ін.; за ред. Л.В.Губерського. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2008. – 512 с. 7.Цивілізаційна структура сучасного світу. Том 2. Макрохристиянський світ в епоху глобалізації / За ред.. Ю.М.Пахомова, Ю.В.Павленка. - Рос. мовою. - К.: «Наукова думка» , 2007. – 693 с. 8.Чекаленко Л.Д. Зовнішня політика і безпека України: наук монограф. ДУС РНБО України. К., 2016. 340 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, бліц-опитування, дискусія, презентації, написання модульних робіт
Методи та критерії оцінювання
1. Усні відповіді, доповнення, бліц-опитування, дискусія: до 40 балів. 2. Виконання індивідуальної самостійної роботи (презентація – кейс): до 30 балів. 3.Модульна контрольна робота (тест): до 30 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни