Міжнародне співробітництво в сфері освіти, науки та культури

Освітня програма: Дипломатія і міжнародне співробітництво

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Міжнародне співробітництво в сфері освіти, науки та культури
Код дисципліни
ВБ 4.2
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Критично осмислювати та аналізувати глобальні процеси та їх вплив на міжнародні відносини, дипломатію та міжнародне співробітництво. Знати природу міжнародних комунікацій, різних форматів міжнародного співробітництва, проблем розвитку держав і міжнародних регіонів у глобальному, регіональному та локальному контекстах. Оцінювати та аналізувати міжнародні, зовнішньополітичні та дипломатичні проблеми та ситуації, пропонувати підходи до вирішення таких проблем. Уміти організовувати та здійснювати індивідуальні та групові дослідницькі проекти в сфері міжнародних відносин, світової політики та міжнародного співробітництва. Взаємодіяти з фахівцями інших галузей при розробці та реалізації прикладних та наукових проектів в сфері міжнародного співробітництва та дипломатії.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
- Знати теоретичні та практичні аспекти створення та функціонування міжнародних організацій. - Знати принципи функціонування міжнародних організацій системи ООН. -Володіти елементарними навичками пошуку та аналізу нормативних документів, аналітичних матеріалів та джерел статистичних даних. - Знати англійську або інші іноземні мови для кращих можливостей ознайомлення з нормативно-правовими актами інтеграційних утворень.
Зміст навчальної дисципліни
Змістовий модуль 1 Міжнародне двостороннє та багатостороннє співробітництво в сфері освіти, науки та культури. 1. Питання культури, науки і освіти у двосторонніх відносинах. 2. Міжнародне співробітництво з питань, культури та науки в рамках міжнародних організацій системи ООН. Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки та культури (ЮНЕСКО). 3. Міжнародне співробітництво з питань, культури та науки в рамках міжнародних регіональних організацій. Змістовий модуль 2 Міжнародне регіональне співробітництво в сфері освіти, науки та культури. 4. Міжнародне співробітництво з питань, культури та науки в рамках ЕС та Ради Європи. 5. Міжнародні неурядові інституції, що опікуються питаннями культури, освіти і науки.
Рекомендована та необхідна література
1. The United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization [Електронний ресурс] // UNESCO – Режим доступу до ресурсу: https://www.unesco.org/en/introducing-unesco. 2. The United Nations Digital Library [Електронний ресурс] // UNESCO – Режим доступу до ресурсу: https://digitallibrary.un.org/?ln=en. 3. Medium-term Strategy for 2014-2021 [Електронний ресурс] // UNESCO. – 2021. – Режим доступу до ресурсу: https://unesdoc.unesco.org/ark:/48223/pf0000226841?posInSet=3&queryId=4328ac83-73f1-47b0-9900-a7a913e05828. 4. Фетисенко В. О. Становлення міжнародного співробітництва в науково-технічній сфері: міжнародно-правовий аспект cтановлення / В. О. Фетисенко. // Правова держава. – 2016. – №21. – С. 269–275. 4. Рой А. Т. Проблема збереження культурної спадщини Латинської Америки у міжнародній співпраці країн регіону : дис. канд. політ. наук : 23.00.04 / Рой Аріна Тимурівна – Київ, 2017. – 228 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота, перезентація індивідуальних робіт, груповий проект, перезентація групового проекту, круглий стіл.
Методи та критерії оцінювання
1. Усні відповіді, доповнення, бліц-опитування, дискусія: до 30 балів. 2. Виконання індивідуальних та гурпових самостійних робіт (презентація): до 18 балів. 3.Модульна контрольна робота (тест та відкриті питання): до 12 балів.
Мова викладання
Українська