Державний фінансовий контроль
Освітня програма: Освітньо-професійна програма Облік і оподаткування
Структурний підрозділ: Економічний факультет
Назва дисципліни
Державний фінансовий контроль
Код дисципліни
ОК 1.34
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПР03. Визначати сутність об’єктів обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування та розуміти їх роль і місце в господарській діяльності.
ПР05. Володіти методичним інструментарієм обліку, аналізу, контролю, аудиту та оподаткування господарської діяльності підприємств.
ПР07. Знати механізми функціонування бюджетної і податкової систем України та враховувати їх особливості з метою організації обліку, вибору системи оподаткування та формування звітності на підприємствах.
ПР11. Визначати напрями підвищення ефективності формування фінансових ресурсів, їх розподілу та контролю використання на рівні підприємств різних організаційно-правових форм власності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати економічні категорії, закони та принципи, а також причинно-наслідкові та функціональні зв’язків, які існують між процесами та явищами на різних рівнях економічних систем;
2. Володіти загальнонауковими та спеціальними методами дослідження економічних явищ і процесів суб’єкта господарювання.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна присвячена вивченню теоретичних засад державного фінансового контролю у бюджетних установах, набуття навиків використання та застосування нормативно-правової бази, яка регулює контрольно-ревізійну діяльність, а також засвоєння методики і техніки проведення інспектування, державного аудиту та перевірок державних закупівель, що сприяє форсуванню необхідних знань у майбутніх фахівців, а також формування комплексного наукового підходу до аналізу явищ економічної діяльності.
Рекомендована та необхідна література
1. Бюджетний кодекс України від 08.07.2010 № 2456-VI - Режим доступу: zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cginreg=2542-14.
2. Господарський кодекс України від 16.01.2003 № 436-IV, зі змінами та доповненнями – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/436-15.
3. Гуцаленко Л. В., Дерій В. А., Коцупатрий М. М. Державний фінансовий контроль. Навч. посіб. [для студ.вищ. навч. закл.]. - 2009. - 424 с.
4. Державна контрольно-ревізійна служба України //Словник фінансово-правових термінів / за заг. ред. д. ю.н., проф. Л. К. Воронової. – 2-е вид., переробл. і доповн. – К.: Алерта, 2011– 558 с.
5. Деякі питання здійснення внутрішнього аудиту та творення підрозділів внутрішнього аудиту, затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 28 вересня 2011 року № 1001// [Електронний ресурс] // Верховна рада України : [сайт]. – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1001-2011-п
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Заняття проходять у вигляді лекцій, семінарських занять та самостійної роботи. Для цього використовуються наступні методи викладання: усне опитування, розв’язування практичних кейсів, написання контрольної роботи; написання рефератів
Методи та критерії оцінювання
1 1. Опитування, дискусійне обговорення проблемних питань, мозковий штурм, розв’язування практичних кейсів (РН 1; 2.1-2.3; 3.1-3.2; 4) – 20 балів / 12 балів;
2. Модульна контрольна робота (РН 1; 2.1-2.3; 3.1-3.2; 4) – 20 балів / 12 балів;
3. Самостійна робота (РН 1; 2.1-2.3; 3.1-3.2; 4)– 20 балів / 12 балів;
4. Підсумкове оцінювання у формі іспиту - 40 балів / 24 бали.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Євгенія
Аркадіївна
Фещенко
Кафедра обліку та аудиту
Економічний факультет
Економічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра обліку та аудиту
Економічний факультет