Фінансова статистика
Освітня програма: Економічна аналітика та статистика
Структурний підрозділ: Економічний факультет
Назва дисципліни
Фінансова статистика
Код дисципліни
3.1.8
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПРН2. Знати та використовувати економічну термінологію, пояснювати базові концепції мікро- та макроекономіки
ПНР4.Використовувати професійну аргументацію для донесення інформації, ідей, проблем та способів їх вирішення до фахівців і нефахівців у сфері економічної діяльності
ПРН5. Пояснювати моделі соціально-економічних явищ, керуючись фундаментальними принципами і знаннями основних напрямів розвитку економічної науки
ПРН6. Застосовувати відповідні економіко-математичні і статистичні методи та моделі для вирішення економічних задач
ПРН7. Усвідомлювати основні особливості сучасної світової та національної економіки, інституційної структури, напрямів соціальної, економічної та зовнішньоекономічної політики держави
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати: основи вищої математики, теорії ймовірностей, економічної теорії, теорії статистки, блоку фінансових дисциплін, викладання яких передує викладанню фінансової статистики.
2. Володіти: навичками проведення статистичного спостереження, систематизації та узагальнення статистичних даних, статистичного аналізу, моделювання і прогнозування, статистичними методами програмної обробки і аналізу даних, роботи з програмним забезпеченням ОС Windows, MS Excel, PowerPoint, електронними засобами візуалізації статистичних даних, у тому числі за допомогою Power BI, користування Інтернет ресурсами
Зміст навчальної дисципліни
Програма навчальної дисципліни є одною із ключових дисциплін у підготовці майбутніх фахівців з економіки та статистики по використанню кількісних методів та прийомів для дослідження економічних явищ та процесів у фінансовій сфері. Знання статистичних методів та показників, які вивчають студенти, дають їм можливість за допомогою статистичних моделей описати тенденції та закономірності розвитку фінансової сфери як на макро, так і на мікрорівнях, виявити і кількісно оцінити вплив окремих факторів на явище чи процес, що досліджується, скласти обґрунтований прогноз його розвитку, який становитиме базу для розробки подальших дій відповідних господарських структур для покращання економічного становища і вирішення поточних і майбутніх проблем. Програма складається з двох змістових модулів.
Рекомендована та необхідна література
1. Barnett W. Getting it Wrong: How Faulty Monetary Statistics Undermine the Fed, the Financial System, and the Economy. - The MIT Press, 2011 – 322 p.
2. Franke J. Statistics of Financial Markets: An Introduction ( 5th ed.). - Springer; 5th ed. 2019 edition. – 621 p.
3. Wheelan C. Naked Money: A Revealing Look at Our Financial System. – NY.: W. W. Norton & Company; Reprint edition, 2017. – 368 p.
4. Фінансова статистика: підручник / Н. В. Ковтун, Е. В. Галицька, О. К. Примєрова. - К. : ВПЦ "Київський університет", 2015. - 623 с.
5. Кремень В. М. Фінансова статистика : навчальний посібник (гриф МОН України) / В. М. Кремень, О. І. Кремень. – К.: Центр навчальної літератури, 2017. - 368 c.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Мета дисципліни – формування у студентів твердих теоретичних знань та практичних навичок по використанню кількісних методів та прийомів для дослідження економічних явищ та процесів у сфері фінансів на макро- та мікрорівнях..
Навчальна задача курсу полягає у вивченні основних методів і методик збору, оброблення та аналізу статистичної інформації щодо соціально-економічного складу населення та домогосподарств, характеру формування та інтенсивності соціальних процесів, тенденції і перспектив їхнього розвитку.
Методи та критерії оцінювання
Форми оцінювання студентів: (макс. балів 60 / мінім. балів 36)
1. Участь у роботі на лабораторних заняттях (дискусії, підготовка і презентація одного теоретичного питання, виконання практичних вправ, розв’язання задач, виконання індивідуальних і групових практичних завдань, розроблення групового проєкту, виконання індивідуального розрахунково-аналітичного завдання ) – 10 балів / 6 балів
2. Модульна контрольна робота – 20 балів / 12 балів
3. Виконання 2-х індивідуальних самостійних робіт – кожна по 15 балів / 9 балів.
- підсумкове оцінювання у формі іспиту
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни