Статистика
Освітня програма: Економічна аналітика та статистика
Структурний підрозділ: Економічний факультет
Назва дисципліни
Статистика
Код дисципліни
1.12
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
10
Результати навчання
ПРН3. Використовувати аналітичний та методичний інструментарій для розуміння логіки прийняття господарчих рішень різними економічними агентами (індивідуумами, домогосподарствами, підприємствами та органами державної влади).
ПРН4. Використовувати професійну аргументацію для донесення інформації, ідей, проблем та способів їх вирішення до фахівців і нефахівців у сфері економічної діяльності.
ПРН5. Пояснювати моделі соціально-економічних явищ, керуючись фундаментальними принципами і знаннями основних напрямів розвитку економічної науки.
ПРН9. Проводити аналіз функціонування та розвитку суб’єктів господарювання, визначати функціональні сфери, розраховувати відповідні показники результативності їх діяльності.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати: теоретичні засади і природу формування мікро- та макроекономічних процесів; теоретичні засади формування грошово-кредитної політики, основи лінійної алгебри, диференціального та інтегрального числення, основи теорії імовірностей та математичної статистики, основи програмування.
2. Володіти: навичками диференціального та інтегрального числення, програмування, роботи з програмним забезпеченням ОС Windows, MS Excel, PowerPoint, користування Інтернет ресурсами, електронними засобами візуалізації статистичних даних.
Зміст навчальної дисципліни
Програма навчальної дисципліни складається з двох змістових модулів: модуль 1 «Описова статистика», в якому розглядаються статистичні методи збору, реєстрації масових даних, їхньої первинної обробки: систематизації, групування та перегрупування, узагальнення та порівняння за допомогою середніх, абсолютних і відносних величин, а також методи оцінювання та аналізу варіації, диференціації, концентрації та порівняння структур в часі і просторі; модуль 2 «Аналітична статистика», де розкриваються методи перевірки статистичних гіпотез щодо: характеристик вибіркової сукупності, відповідності емпіричного розподілу теоретичному, істотності розбіжностей середніх і часток у порівняних сукупностях, а також дисперсій, випадковості взаємозв’язку між ознаками; методи аналізу тенденції розвитку та сезонних коливань, індексного аналізу.
Рекомендована та необхідна література
1. Єріна А.М., Пальян З.О. Статистика: підручник /А.М.Єріна, З.О.Пальян. – К: КНЕУ, 2010. – 351 с.
2. Єріна А.М., Пальян З.О. Теорія статистики: практикум /А.М.Єріна, З.О.Пальян. – 6-те вид., стер .– К: Товариство “Знання”, 2008. – 255 с.
3. Ковтун Н.В. Теорія статистики: підручник / Н.В.Ковтун. – К .:Знання, 2012. – 399 с.
4. Кушнір Н.Б., Кузнєцова Т. В., Красовська Ю. В. Статистика: Навч. посіб./Н.Б. Кушнір, Т.В.Кузнєцова та ін. – К.: Центр навчальної літератури, 2019. – 208 с.
5. Мармоза А.Т. Теорія статистики: підручник /А.Т. Мармоза – 2-ге М28 вид. перероб. та доп. – К.: Центр учбової літератури, 2013. – 592. с.
6. Мармоза А.Т. Практикум з теорії статистики і сільськогосподарської статистики: Навч. посіб. /А.Т. Мармоза. – К.: Центр навчальної літератури, 2019. – 664 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Мета дисципліни – формування у студентів теоретичних знань та практичних навичок щодо кількісного оцінювання соціально-економічних явищ і процесів, аналізу закономірностей їхнього формування і розвитку. Навчальна задача курсу полягає у вивченні основних методів і методик збору, оброблення та аналізу статистичної інформації.
Методи та критерії оцінювання
Форми оцінювання студентів: (макс. балів 60 / мінім. балів 36)
1. Участь у дискусії на лабораторних заняттях; виконання практичних вправ, розв’язування задач, розроблення і виконання групового проєкту) – 10 балів / 6 балів
2. Модульна контрольна робота – кожна по 15 балів / 9 балів
3. Виконання індивідуальної самостійної роботи - 20 балів / 12 балів
- підсумкове оцінювання у формі іспиту
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни