Бази даних та знань

Освітня програма: Аналітика даних (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Бази даних та знань
Код дисципліни
ОК 18
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПР10 – Застосовувати інструментальні засоби розробки клієнт-серверних застосувань, проектувати концептуальні, логічні та фізичні моделі баз даних, розробляти та оптимізувати запити до них, створювати розподілені бази дених, у тому числі на хмарних сервісах
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основи дискретної математики та математичної логіки, теорії множин, алгоритмізації і програмування. 2. Вміти виконувати аналіз інформаційного простору задач з метою структуризації вхідної та вихідної інформації, інформації, що циркулює в системі та потрібна для вирішення конкретних задач. 3. Володіти елементарними навичками роботи в будь-якому інструментальному середовищі програмування, розробляти програми мовами високого рівня для реалізації поставленої задачі.
Зміст навчальної дисципліни
Програма дисципліни «Бази даних та знань» побудована таким чином, щоб закласти теоретичний фундамент, навчити студентів основам проектування баз даних та особливостям їх експлуатації, навчити основам мови визначення і маніпулювання даними SQL, та основам баз знань з урахуванням сучасного стану та прогнозу розвитку інформаційних систем(бази даних напряму NoSQL), ознайомити студентів із сучасними технологіями та інструментальними засобами розробки систем баз даних, ознайомити з основними положеннями про будову баз знань. Викладання дисципліни спрямоване на формування у студентів здатності застосовувати теоретичні та практичні основи методології проектування баз даних, реалізувати багаторівневу обчислювальну модель на основі архітектури клієнт-сервер, включаючи бази даних, сховища даних і бази знань, для забезпечення обчислювальних потреб багатьох користувачів, створювати, використовувати та обслуговувати системи баз даних в рамках сучасних ІС.
Рекомендована та необхідна література
1. Гайна Г.А. Основи проектування баз даних. Навчальний посібник. – Київ : Кондор, 2018. – 204 с. 2. Трофименко О. Г. Організація баз даних : навч. посібник / О. Г. Трофименко, Ю. В. Прокоп, Н. І. Логінова, І. М. Копитчук. 2-ге вид. виправ. і доповн. – Одеса : Фенікс, 2019. – 246 с. 3. Gerardus Blokdyk Microsoft SQL Server A Complete Guide - 2019 edition, - 304 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні роботи, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання студентів здійснюється впродовж семестру з усіх видів робіт. Загальний бал за семестр утворюється як зважена сума балів напрацьованих студентом за різними видами робіт. Максимальна кількість балів, яку може отримати студент за роботу в семестрі не перевищує 60 балів за 100-бальною шкалою; завершується дисципліна екзаменом. Упродовж семестру, після завершення відповідних тем, проводяться КР1, КР2, КР3 письмові контрольні роботи із тестовими та відкритими питаннями, практичними завданнями. Всі лабораторні та самостійні роботи є обов’язковими до виконання. Умовою отримання позитивної результуючої оцінки з дисципліни є досягнення не менш як 60% від максимально можливої кількості балів. Максимальна кількість балів які можуть бути отримані студентом на екзамені - 40 балів за 100- бальною шкалою. Якщо студент під час здачі екзамену отримав менше ніж 24 бали, то йому ставиться «незадовільно», а набрані бали не зараховуються.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни